Kur dingo Nomad ?

Skeptikas.org administracijos pranešimai, forumo naudojimo taisyklės bei kita svarbi informacija.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-05-11 01:01

Taip plačiai kaip skeptikai dar niekas nežiūri...
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-11 07:31

Srovė wrote:Būti, ar nebūti?... - skeptikų forumui.
Atsakymas labai paprastas ir visai ne hamletiškas - kol bus jame rašančių ir jį skaitančių, tol jis bus. Aišku, nereikia pamiršt ir finansinio klausimo.
Srovė wrote:Šaunuoliai, bent jau bandote suvokti, kas čia vyksta, ką tai reiškia, koks kiekvieno indėlis į ..?
Aš visada suvokiau, o ir nieko čia sunkaus suvokt nebuvo. Čia vyksta diskusijos. Kokio lygio jos, jau kitas klausimas.
Srovė wrote:O jei tai nuo Dievo – kas išvertus į pasauliečiams suprantamą kalbą reikštų, kad tai jau ne banda, o susirinkimas tikslą turinčių išspręsti gyvybiškai svarbią visuomeninio
Srovė wrote:gyvenimo problemą.
Na taip, mirties baimė ar nesugebėjimas savarankiškai gyvent tikrai daliai žmonių didelė problema. Jie bando ją spręst tikėdami. Kagi, jų reikalas. Blogiau kai tas tikėjimas tampa prievole ir kitiems, arba pradeda trukdyti tikinčiujų pareigoms ar racionaliems veiksmams.
Srovė wrote:Kitaip sakant, jei susirinkta dėl realaus suprantamo reikalo, kurį galima realizuoti apjungus suvokiančių to reikalo prasmingumą ir naudingumą jėgas – tai vieno žmogaus (kad ir vieno piemens) pasitraukimas nekeičia situacijos.
Jei kalbėt apie šiuolaikinius katalikus bent Lietuvoje, tai menkai kas juos jungia, kai kurie gi nė biblijos nėra skaitę.
Srovė wrote:Kokį gi bendrą tikslą, be: kaip nors užmušinėti tuščiai laiką - turi skeptikai?
Pabandyt skeptiškai pažiūrėt į tai kas vyksta, vyko ar galbūt vyks.
Srovė wrote:- A, kaišioti pagalius į kitų vežimų ratus, ir dėl to jaustis reikšmingais – irgi tikslas...
Ir kam leiskite paklausti prikaišiojo tie skeptikai pagalių į ratus. Juk nėra prievolės šio forumo skaityt niekam. Skeptikai rašo savo forume, niekam netrukdo.
Srovė wrote:Nu, sakyčiau, tai per menkas tikslas, kad mobilizuotų ir pateisintų praradimus neatliekant kitų – būtinų pragyvenimui užsitikrinti – darbų.
Dar reikia įrodyt, kad čia rašantieji neatlieka kitų darbų. Kol kas tai tik spėlionės. Asmeniškai man rašymas čia daug laiko neatima ir kitai mano veiklai netrukdo.
Srovė wrote:Dėl gražaus fasado – dar skelbiamasi, kad neva, kovojama už tiesą.., prieš niekam nereikalingas atgyvenas ir nesąmones...
Kas skelbiasi, kad kovoja už tiesą? Kur? Ar tik neprifantazavot.
Srovė wrote:- Brolyčiai, nesąmonių, išties, labai daug visur yra. Tik va, didžiausios nesąmonės yra būtent tai, kuo užkrėstas skepticizmas, tik kuo sergantis – propaguojamas ir remiamas, pasišovusių suniveliuoti visas tautas, išskiriant tik vieną.
Niekas manęs skepticizimu neužkrėtė ir jokių tautų suniveliuot nenoriu, nežinau, gal kitiems kitaip. Niekas mane skeptiku tapt nevertė ir skepticizmo nepropagavo, tad visos samokslo teorijos man atrodo niekinėmis.
Salomeja
pradedantis
Posts: 378
Joined: 2005-07-13 21:32

2007-05-11 11:17

Srovė wrote: Jei jau tokie tiesos mylėtojai esate, pirmiau atraskite tiesą ten, kur jos net nesate bandę ieškoti. Tik pažintas priešas yra nugalimas. Žinoma, tik jei pažinus „priešą“, nenulenkiama galva prieš jį, kaip tikrai didžios pagarbos vertą tėvą.
Srove, Jūs dar neskubėkite putojančio "Alitos" vyno atkimšti skepticizmo pabaigą bešvęsdamas :) Suprantu, jaučiatės kaip misionierius šio forumo džiunglėse. Bet ar ne tuščiai jėgos švaistomos ten, kur to visai nereikia? Man atrodo, kad Jūsų krikščioniškas entuziazmas būtų žymiai naudingesnis Kalkutoje, Somalyje, Bangladeše ir t.t., kur tiek Dievo apleistų vaikučių, bado ir skurdo. Suprantu, kad paleisti į darbą krikščionišką liežuvį ne vietoje ir ne laiku yra kur kas svarbesnis Dievo uždavinys negu paleisti į darbą krikščioniškas rankas geram tikslui (senelių globai, našlaičių priežiūrai, gatvių valymui ir visuotinio gėrio kūrimui) bei atidaryti plačią krikščionišką piniginę (labdarai, fondams, jaunųjų talentų mecenavimui, naujų mokyklų fundavimui). Oi, Srove, tik mus pamokyti Jūs gudrus, o pačiam dar Žmogiškumo ir to tikrojo (ne žodinio, butaforinio) Krikščioniško Elgesio mokykloje dar kelis šviesmečius pasimokyti.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-05-11 12:25

Skepticizmas dar labai gyvas, šis forumas yra tik maža jo dalis. Kitos šalys turi daug skeptikų organizacijų. Perduosim skepsį ir savo vaikamas galbut (jei jų turėsim), pabaigos nebus. Nepasiduokim!
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2007-05-11 12:37

Mergina_22> nereikia iškart nepagrįstai užsipulti Srovės. Gal jis tikrai iš geros krikščioniškos valios padeda seneliams ir našlaičiams (kaip pavyzdžiui Apolas) ir tik laisvalaikiu bando apnuodyti mūsų protus pasakomis :twisted: .
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-11 14:51

Labai apgailestauju, kad mam nepavyko tuo komentaru tiksliai perduoti savo minčių. Labai atsiprašau visų (ypač m_22), kad tuo papiktinau. Tikrumoje, tai kaip tik ir norėjau paskatinti laikytis drauge. Žinoma, gal būtų derėję kaip tik ir tą "didelį tikslą" paskelbti, vietoj atskleidimo priežasties, dėl ko išsiskyrstoma. Jei galit, atleiskit už netaktišką formą. Norai buvo grąžesni...
mergina_22 wrote:
Srovė wrote: Jei jau tokie tiesos mylėtojai esate, pirmiau atraskite tiesą ten, kur jos net nesate bandę ieškoti. Tik pažintas priešas yra nugalimas. Žinoma, tik jei pažinus „priešą“, nenulenkiama galva prieš jį, kaip tikrai didžios pagarbos vertą tėvą.
Srove, Jūs dar neskubėkite putojančio "Alitos" vyno atkimšti skepticizmo pabaigą bešvęsdamas :) Suprantu, jaučiatės kaip misionierius šio forumo džiunglėse.
Tai Jūs taip sakote, matyt, taip ir galvojate apie mane.
O savo elgesį ir pasisakymus galiu aš paaiškinti tik tuo, kad man nėra temų tabu. Jei randu suprantamų ir praktiškai pritaikomų dalykų visų keikiamo "priešo" ideologijoje, tai tie tikrai(?) geri dalykai man neatrodo kažkuo tai purvinesni už tuos gerus dalykus, kuriuos matau savo draugų kasdien praktikuojamus.
mergina_22 wrote: Bet ar ne tuščiai jėgos švaistomos ten, kur to visai nereikia? Man atrodo, kad Jūsų krikščioniškas entuziazmas būtų žymiai naudingesnis Kalkutoje, Somalyje, Bangladeše ir t.t., kur tiek Dievo apleistų vaikučių, bado ir skurdo.
Aš nemanau, ir netikiu, kad Jūs taip manote, jog vieno atskiro individo donkichotiškas trenkimasis už jūrų-marių, paliekant likimo valiai artimuosius, galėtų būti kaip nors pateisinamas...
mergina_22 wrote: Suprantu, kad paleisti į darbą krikščionišką liežuvį ne vietoje ir ne laiku yra kur kas svarbesnis Dievo uždavinys negu paleisti į darbą krikščioniškas rankas geram tikslui (senelių globai, našlaičių priežiūrai, gatvių valymui ir visuotinio gėrio kūrimui)
Aš džiaugiuosi, kad Jūs tai suprasti galite...
mergina_22 wrote: bei atidaryti plačią krikščionišką piniginę (labdarai, fondams, jaunųjų talentų mecenavimui, naujų mokyklų fundavimui).
:gelyce: Ar Jūs bent suvokiate, ką įrodinėti reikalaujate? :gelyce:
mergina_22 wrote: Oi, Srove, tik mus pamokyti Jūs gudrus, o pačiam dar Žmogiškumo ir to tikrojo (ne žodinio, butaforinio) Krikščioniško Elgesio mokykloje dar kelis šviesmečius pasimokyti.
Kaltas, kaltas,... ir dar kartą kaltas.

Iš tikrųjų, žinoti tik sau - beprasmiška. Todėl visa, ką manau, pats atrandu, pirmiausia ir pateikiu pasiryžusiam objektyviai vertinti skeptikų teismui.

Gal nereikia tų emocijų ir ašarų liejimo supratus, kas pasitraukė. Ar gi aš dėl to kaltas? - Juk pakaktų vieningai visiems skeptikams paprašyti, atsiprašyti, prisižadėti... - ir jis tut, kak tut.
Pabandykit.
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-05-11 15:48

Nomad nusprendė pasitraukti, tai rimtas sprendimas. Už ką atsiprašyti? Juk vistiek nepasikeisime. Jam tai daugiau negu forumas.
User avatar
Akela
senbuvis
Posts: 2549
Joined: 2006-01-08 23:00

2007-05-11 16:57

Pszczolarz wrote:Nomad nusprendė pasitraukti, tai rimtas sprendimas. Už ką atsiprašyti? Juk vistiek nepasikeisime. Jam tai daugiau negu forumas.
Ish taves isheitu neblogas advokatas :wink:
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-11 17:23

Srovė wrote:Juk pakaktų vieningai visiems skeptikams paprašyti, atsiprašyti, prisižadėti...
Čia dabar. Ir už ką? Nemačiau, kad buvo skriaudžiamas.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-11 17:44

Akela wrote:
Pszczolarz wrote:Nomad nusprendė pasitraukti, tai rimtas sprendimas. Už ką atsiprašyti? Juk vistiek nepasikeisime. Jam tai daugiau negu forumas.
Ish taves isheitu neblogas advokatas :wink:
O iš Jūsų - gera pataikūnė jau yra. :cry2: Neužpykite, juk tai sąlygiškas faktas - man Jūs niekad neimtumėte pataikauti... - Juk Jūsų akyse aš tikras davatka, gynantis tamsą ir atgyvenas. Tuo tarpu, Jūs - absoliučiai teisi... - šviesos nešėja.
Aš ant Jūsų nei kiek nepykstu. Ar galite tai pasakyti mano adresu?
O jei manote, kad tik aš Jus įžeidžiu taip Jus įvardydamas, tai atkreipkite dėmesį ir į tai, kad Jūs visą laiką su manimi diskutuojate, kaip su davatka, kuo aš niekaip savęs negaliu identifikuoti.
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-11 18:03

Liucipher wrote:
Srovė wrote:Juk pakaktų vieningai visiems skeptikams paprašyti, atsiprašyti, prisižadėti...
Čia dabar. Ir už ką? Nemačiau, kad buvo skriaudžiamas.
Žinoma, kad skriaudžiamas nebuvo. Reikalas tame, kad jis pats pajuto, jog kiti mato, kad jis perdėm tendencingas - kas su skepticizmu nieko bendro negali turėti.
Tai kaip čia dabar jis galėtų visiems "į akis žiūrėti", jei visi neprisižadėtų girti nuogo karaliaus puošnių aprėdalų?

Nekalbėčiau aš taip apie pasitraukusi, jei nematyčiau požymių, jog mezgasi tas prisižadėjimo planas.
7x
senbuvis
Posts: 1822
Joined: 2004-07-16 21:43

2007-05-12 21:26

Siūlau baigti rimtu veidu aptarinėti Nomad'o dingimo problemą, nes iš šalies atrodo graudžiai ir juokingai. Čia yra forumas - laisvalaikio praleidimo būdas, o ne bėdų turgus.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2007-05-13 03:00

7x wrote:Siūlau baigti rimtu veidu aptarinėti Nomad'o dingimo problemą, nes iš šalies atrodo graudžiai ir juokingai.
Kodėl, labai linksma tema, man patinka :)
Srovė
skeptikas
Posts: 897
Joined: 2005-09-08 12:45

2007-05-14 11:40

Liucipher wrote:
Srovė wrote:Būti, ar nebūti?... - skeptikų forumui.
Atsakymas labai paprastas ir visai ne hamletiškas - kol bus jame rašančių ir jį skaitančių, tol jis bus.

Iš tokio atsakymo aišku, kad tamsta lygiai taip pat sėkmingai ir paprastai galėtum pasakyti, kad "kol bus tykinčių - tol dievas bus"?
Liucipher wrote:Aišku, nereikia pamiršt ir finansinio klausimo.
Kokie poreikiai? Kur altorius? - Kur pervesti?
Liucipher wrote:
Srovė wrote:Šaunuoliai, bent jau bandote suvokti, kas čia vyksta, ką tai reiškia, koks kiekvieno indėlis į ..?
Aš visada suvokiau, o ir nieko čia sunkaus suvokt nebuvo. Čia vyksta diskusijos.
Nu va, tamsta visiškai teisus... Tik ar ne paviršutiniškas toks supratimas?
Liucipher wrote:Kokio lygio jos, jau kitas klausimas.
O argi nesvarbesnis tas "kitas" klausimas už patį diskusijų buvimo faktą?
Liucipher wrote:
Srovė wrote:O jei tai nuo Dievo – kas išvertus į pasauliečiams suprantamą kalbą reikštų, kad tai jau ne banda, o susirinkimas tikslą turinčių išspręsti gyvybiškai svarbią visuomeninio gyvenimo problemą.
Na taip, mirties baimė ar nesugebėjimas savarankiškai gyvent tikrai daliai žmonių didelė problema. Jie bando ją spręst tikėdami. Kagi, jų reikalas. Blogiau kai tas tikėjimas tampa prievole ir kitiems, arba pradeda trukdyti tikinčiujų pareigoms ar racionaliems veiksmams.

Nu ir kas tas pasakas sekė ponaičiui, kad tik atskiri fragmentai be jų tarpusavio sąryšių pačiam atminty išliko? Ir kodėl, ponas, taip mirties bijai, kad nepastebi, jog tame mokyme eina kalba apie gyvenimą, apie prisikėlimą prasmingam gyvenimui? Kažkaip niūriai – neskeptiškai, o pesimistiškai - čia viską spalvini.
Liucipher wrote:
Srovė wrote:Kokį gi bendrą tikslą, be: kaip nors užmušinėti tuščiai laiką - turi skeptikai?
Pabandyt skeptiškai pažiūrėt į tai kas vyksta, vyko ar galbūt vyks.
Kodėl "galbūt"? Žinoma vyks. Tik klausimas: kas vyks?
Liucipher wrote:
Srovė wrote:- A, kaišioti pagalius į kitų vežimų ratus, ir dėl to jaustis reikšmingais – irgi tikslas...
Ir kam leiskite paklausti prikaišiojo tie skeptikai pagalių į ratus. Juk nėra prievolės šio forumo skaityt niekam. Skeptikai rašo savo forume, niekam netrukdo.
Gerai jau, gerai. - Ne apie forumą kalba. Žinau, kad tokiems skeptikams nelabai sekas... O gal nori pasakyti, kad ir šašlykų valgymo šou skeptikai per Kučias prie bažnyčių neorganizuoja?

Liucipher wrote:
Srovė wrote:Nu, sakyčiau, tai per menkas tikslas, kad mobilizuotų ir pateisintų praradimus neatliekant kitų – būtinų pragyvenimui užsitikrinti – darbų.
Dar reikia įrodyt, kad čia rašantieji neatlieka kitų darbų. Kol kas tai tik spėlionės. Asmeniškai man rašymas čia daug laiko neatima ir kitai mano veiklai netrukdo.
Nieko čia nereikia įrodinėti. Savaime suprantama, kad kai rašinėji, tai nieko kito tuo metu nedarai. O gal ponas siūlai stebuklais tikėti, neva, galima iš karto ir kelis darbus daryti?
Liucipher wrote:
Srovė wrote:Dėl gražaus fasado – dar skelbiamasi, kad neva, kovojama už tiesą.., prieš niekam nereikalingas atgyvenas ir nesąmones...
Kas skelbiasi, kad kovoja už tiesą? Kur? Ar tik neprifantazavot.
Nu ir dajoš. O kaip gi dar tas skeptikavimas pateiktas? Ir ką gi reikšti galėtų projektėlis – „Stabdyk melą“.

Liucipher wrote:
Srovė wrote:- Brolyčiai, nesąmonių, išties, labai daug visur yra. Tik va, didžiausios nesąmonės yra būtent tai, kuo užkrėstas skepticizmas, tik kuo sergantis – propaguojamas ir remiamas, pasišovusių suniveliuoti visas tautas, išskiriant tik vieną.
Niekas manęs skepticizimu neužkrėtė ir jokių tautų suniveliuot nenoriu, nežinau, gal kitiems kitaip. Niekas mane skeptiku tapt nevertė ir skepticizmo nepropagavo, tad visos samokslo teorijos man atrodo niekinėmis.
O kas gi sako, kad skepticizmu sergama. Juk rašiau „užkrėstas skepticizmas“ propaguojamas. Argi už pagrindą skepticizmui nėra „priklijuotas“ tikslas propaguoti moralinį reliatyvyzmą? Argi patologinis nukrypmas nuo normos nepaverčiamas priemone siekti tautų nudvasinimo, argi ta patalogija neiškelta iki pagrindinių žmogaus teisių lygio?
Tu čia diskutuoji?.. O ar pagalvoji, kad tavo išdetalizuoti klausymai nebeturi konteksto (visumos prasmės). Juk taip tik trukdai diskusijai, ardai bet kokias minčių konstrukcijas, o poto šauki, kad tai tik „smėlis“.
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2007-05-14 17:39

Srovė wrote:Iš tokio atsakymo aišku, kad tamsta lygiai taip pat sėkmingai ir paprastai galėtum pasakyti, kad "kol bus tykinčių - tol dievas bus"?
Visai ne. Forumo egzistavimu aš įsitikinu empyriškai, užėjęs į tam tikrą interneto puslapį, Dievo egzistavimo empyriškai dar nepatyriau.
Srovė wrote: Kokie poreikiai? Kur altorius? - Kur pervesti?
Koks altorius? Kalbėjau, kad šito saito talpinimas internete yra apmokamas.
Srovė wrote:Nu va, tamsta visiškai teisus... Tik ar ne paviršutiniškas toks supratimas?
Ne.
Srovė wrote:O argi nesvarbesnis tas "kitas" klausimas už patį diskusijų buvimo faktą?
Kaip kam. Jei manęs netenkintų lygis, nediskutuočiau.
Srovė wrote:Ir kodėl, ponas, taip mirties bijai, kad nepastebi, jog tame mokyme eina kalba apie gyvenimą, apie prisikėlimą prasmingam gyvenimui?
Tai ne aš bijau, o tikintieji bijo, todėl ir ieško pomirtinio gyvenimo.
Srovė wrote:Kažkaip niūriai – neskeptiškai, o pesimistiškai - čia viską spalvini.
Kodėl skepticizmas negali būti niūrus?
Srovė wrote:Kodėl "galbūt"? Žinoma vyks. Tik klausimas: kas vyks?
Ar vyks nežinome, todėl ir sakau galbūt.
Srovė wrote:Gerai jau, gerai. - Ne apie forumą kalba. Žinau, kad tokiems skeptikams nelabai sekas... O gal nori pasakyti, kad ir šašlykų valgymo šou skeptikai per Kučias prie bažnyčių neorganizuoja?
Ir ką, tikintieji griūva dėl to ant žemės ir miršta vaitodami?
Srovė wrote:Nieko čia nereikia įrodinėti. Savaime suprantama, kad kai rašinėji, tai nieko kito tuo metu nedarai. O gal ponas siūlai stebuklais tikėti, neva, galima iš karto ir kelis darbus daryti?
O kodėl ponas mano, kad aš čia rašinėju 24 -ias valandas per parą?
Srovė wrote:Nu ir dajoš. O kaip gi dar tas skeptikavimas pateiktas? Ir ką gi reikšti galėtų projektėlis – „Stabdyk melą“.
A tai šita nelabai populiari tema yra kova? Nieko sau kova.
Srovė wrote:O kas gi sako, kad skepticizmu sergama. Juk rašiau „užkrėstas skepticizmas“ propaguojamas. Argi už pagrindą skepticizmui nėra „priklijuotas“ tikslas propaguoti moralinį reliatyvyzmą?
Kodėl manote, kad moralinis reliatyvizmas kaip nors susijęs su skepticizmu, ar iš jo seka ir juo labiau yra skepticizmo tikslas?
Srovė wrote:Argi patologinis nukrypmas nuo normos nepaverčiamas priemone siekti tautų nudvasinimo, argi ta patalogija neiškelta iki pagrindinių žmogaus teisių lygio?
Koks nukrypimas?
Pszczolarz
skeptikas
Posts: 576
Joined: 2006-10-07 15:13
Location: Vilnius

2007-05-14 18:10

Tas "pataloginis nukrypinas nuo šventosios normos" tikriausiai homoseksualumas ir dėl jo Srovė jaučia tautų nudvasėjimą. Paskaičius jos postus gana lengva atspėti apie ką kalbama.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-07-27 12:40

Tikrai nebandau atgaivinti šios temos apie legendomis apipintą Nomad dingimą. Tiesiog negaliu praleisti progos pasidžiaugti, kad kažkas prieš ~10 metų buvo neteisus:
Pszczolarz wrote:
2007-05-10 19:33
Po šios dienos supratau, šitas forumas be griežto administratoriaus žlunga. Nežinau kiek dar laiko ištempsim taip, tai tikriausiai senai galimos pabaigos pradžia.
Nei 2007 buvo pabaigos pradžia, nei griežtas moderavimas būtų kuo padėjęs :)
Post Reply