Au contraire, tai labai siejasi su evoliucija. Evoliucija nulėmė, jog tie gyvūnų būriai (genų rinkiniai), kuriuose gyvūnai grupės naudą laikė svarbesne nei asmeninę naudą - išliko, todėl paliko daugiau palikuonių. Tai būdinga bendruomeniniams gyvūnams, taip pat ir bitėms. Pasirinkimo klausimas šiuo atveju yra kvailas, mat savimonė dar nereiškia, jog neveikia "kovok arba bėk" instinktas bei kiti panašūs dalykai. Altruizmas - eilinė smegenų chemijos pasekmė. O moralė nebuvo "suteikta", ji išsivystė, evoliucionavo, per milijonus metų. Meilė - įdomesnis klausimas. Ar žinojai, jog Pasaulyje nėra nė vienos gyvūno rūšies, kuri būtų tikrai monogamiška? Socialiai - taip, tačiau palikuonys neretai būna ne iš socialinio partnerio. Su žmonėmis panašiai, nemaža dalis vyrų net nenutuokia, kad augina ne savo vaikus. Čia tik keli pastebėjimai, kad meilės romantiškumas akimirkai pranyktų. O realiai, meilė reikalinga kaip mechanizmas, susiejantis porą žmonių palikuonių auginimui, nes vienam tai padaryti sunku, praktiškai neįmanoma (žiūrint į senovę). Tokiu atveju pora myli vienas kitą, nes tai pagerina jų palikuonims galimybę išgyventi, tai stebima ne tik žmonėse, tačiau ir kitose gyvūnų rūšyse. Karališkieji pingvinai, pavyzdžiui, labai rūpestingi savo kiaušiniams ir porai. Meilė yra biologinė reakcija, nei daugiau, nei mažiau. Tai nereiškia, kad meilė nėra graži, tai tereiškia, kad joje nieko mistiško nėra.D3monas wrote:martynas wrote:kaip paaiskinsi tokius poelgius, kaip pasiaukojimas? meile, kai del kito darai tai kas nenaudinga tau, nesitikedamas jokio atlygio? tai su evoliucijonavimu nelabai siejasi.
Jei meiles potyris sukelia, atitinkamas smegenu reakcijas, dar nereiskia, kad sie cheminiai procesai ja salygoja. Dar karta mechanizmas ir priezastis skirtingi dalykai.
Biologas Styvenas Džei Guldas tvirtina, kad nėra konflikto tarp mokslo ir religijos: „Mokslas bando dokumentuoti gamtos pasaulio faktus ir kurti teorijas, kurios tuos faktus koordinuoja ir paaiskina. Religija, savo ruožtu, veikia lygiai svarbioje, tačiau visiškai skirtingoje, žmogiškuju tikslu, reikšmiu ir vertybiu srityje.“ Ir tokiu mokslinnku ira labai daug.