Kunigai katalikai jums metą iššūkį.

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
Post Reply
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-03-22 23:20

Augustas wrote: Matote, gerb. Plikasis, sunku tiksliai kalbėti apie Amžinybę, nes tai sunkiai suvokiamas dalykas esantiems laike žmonėms. Todėl Tamstai ir atrodo, jog Augustas vėl prieštarauja pats sau, kai iš tikrųjų pats sau jisai nė kiek neprieštarauja. Tiesiog man vėl reikės pateikti naują analogiją, bandančią paaiškinti, tą apsisprendimą už laisvę. Galbūt tokia analogija galėtų būti politinė Lietuvos nepriklausomybė nuo Rusijos? Na, čia ta prasme, kad Lietuva gali, jei nori, įstoti į Rusijos Federaciją, bet dabar negali to padaryti, nes nenori ten stoti. Kiek ši analogija geresnė už tą pirmąją, gerbiamasis? :ax:
Gerb. Augustasis, analogija prasta. Gal sugalvosite kitą, gerbiamasis?

Taip pat, gerb. Augustasis, neatsakėte į kitą klausimą, kodėl rojuje laisvės apribojimas tik iki gerų darbų yra visiškai OK ir laisvos valios nenaikina, kai tuo tarpu toks apribojimas žemėje laisvą valią panaikina. Bandykite paaiškinti be analogijų, gerbiamasis.

O kodėl, Augustui atrodo, kad jo dievas mano, kad vergija yra blogas dalykas? Kodėl ir pats gerb. Augustasis taip mano?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-23 13:27

Plikas wrote:
Augustas wrote: Matote, gerb. Plikasis, sunku tiksliai kalbėti apie Amžinybę, nes tai sunkiai suvokiamas dalykas esantiems laike žmonėms. Todėl Tamstai ir atrodo, jog Augustas vėl prieštarauja pats sau, kai iš tikrųjų pats sau jisai nė kiek neprieštarauja. Tiesiog man vėl reikės pateikti naują analogiją, bandančią paaiškinti, tą apsisprendimą už laisvę. Galbūt tokia analogija galėtų būti politinė Lietuvos nepriklausomybė nuo Rusijos? Na, čia ta prasme, kad Lietuva gali, jei nori, įstoti į Rusijos Federaciją, bet dabar negali to padaryti, nes nenori ten stoti. Kiek ši analogija geresnė už tą pirmąją, gerbiamasis? :ax:
Gerb. Augustasis, analogija prasta. Gal sugalvosite kitą, gerbiamasis?

Taip pat, gerb. Augustasis, neatsakėte į kitą klausimą, kodėl rojuje laisvės apribojimas tik iki gerų darbų yra visiškai OK ir laisvos valios nenaikina, kai tuo tarpu toks apribojimas žemėje laisvą valią panaikina. Bandykite paaiškinti be analogijų, gerbiamasis.
Gerbiamasis, Jūs labai išsiblaškęs, nes nepastebėjote, ką šitoje temoje rašiau truputį anksčiau. O aš rašiau būtent tai, kad laisvė=Dangus=geri darbai. Kitaip sakant, šios trys sąvokos (t.y. Dangus, laisvė ir geri darbai) yra sinonimai. Galbūt Tamsta, gerb. Plikasis, painiojate Anapilį (t.y., pomirtinį gyvenimą) su Dangumi? :ax: Jei taip, tai pasakysiu, kad Anapilyje laisvas pasirinkimas bus.
O kodėl, Augustui atrodo, kad jo dievas mano, kad vergija yra blogas dalykas? Kodėl ir pats gerb. Augustasis taip mano?
Tai Augustas jau ne vieną kartą į šiuos klausimus atsakė. Žinoma, jei reikia, Augustas gali papasakoti iš naujo, kodėl jis taip galvoja. :ax:
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2014-03-23 13:40

Augustas wrote:
Plikas wrote:
Augustas wrote: Matote, gerb. Plikasis, sunku tiksliai kalbėti apie Amžinybę, nes tai sunkiai suvokiamas dalykas esantiems laike žmonėms. Todėl Tamstai ir atrodo, jog Augustas vėl prieštarauja pats sau, kai iš tikrųjų pats sau jisai nė kiek neprieštarauja. Tiesiog man vėl reikės pateikti naują analogiją, bandančią paaiškinti, tą apsisprendimą už laisvę. Galbūt tokia analogija galėtų būti politinė Lietuvos nepriklausomybė nuo Rusijos? Na, čia ta prasme, kad Lietuva gali, jei nori, įstoti į Rusijos Federaciją, bet dabar negali to padaryti, nes nenori ten stoti. Kiek ši analogija geresnė už tą pirmąją, gerbiamasis? :ax:
Gerb. Augustasis, analogija prasta. Gal sugalvosite kitą, gerbiamasis?

Taip pat, gerb. Augustasis, neatsakėte į kitą klausimą, kodėl rojuje laisvės apribojimas tik iki gerų darbų yra visiškai OK ir laisvos valios nenaikina, kai tuo tarpu toks apribojimas žemėje laisvą valią panaikina. Bandykite paaiškinti be analogijų, gerbiamasis.
Gerbiamasis, Jūs labai išsiblaškęs, nes nepastebėjote, ką šitoje temoje rašiau truputį anksčiau. O aš rašiau būtent tai, kad laisvė=Dangus=geri darbai. Kitaip sakant, šios trys sąvokos (t.y. Dangus, laisvė ir geri darbai) yra sinonimai. Galbūt Tamsta, gerb. Plikasis, painiojate Anapilį (t.y., pomirtinį gyvenimą) su Dangumi? :ax: Jei taip, tai pasakysiu, kad Anapilyje laisvas pasirinkimas bus.
Aš galiu sugalvoti, kad braškė ir dangus yra sinonimai ir paskui teigti, kad dangus man patinka, nes jis su grietinėle labai skanus, bet komunikuoti su kitais žmonėmis tai nelabai padės...
Esmės tai nekeičia. Pakartosiu klausimą jei pamiršote:
kodėl rojuje laisvės apribojimas tik iki gerų darbų yra visiškai OK ir laisvos valios nenaikina, kai tuo tarpu toks apribojimas žemėje laisvą valią panaikina
Bandykite paaiškinti be analogijų, nes jūsų analogijos dažniausiai nieko nepaaiškina.
O kodėl, Augustui atrodo, kad jo dievas mano, kad vergija yra blogas dalykas? Kodėl ir pats gerb. Augustasis taip mano?
Tai Augustas jau ne vieną kartą į šiuos klausimus atsakė. Žinoma, jei reikia, Augustas gali papasakoti iš naujo, kodėl jis taip galvoja. :ax:[/quote]Papasakokite
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-23 14:25

Plikas wrote:
Augustas wrote:
Plikas wrote:
Gerb. Augustasis, analogija prasta. Gal sugalvosite kitą, gerbiamasis?

Taip pat, gerb. Augustasis, neatsakėte į kitą klausimą, kodėl rojuje laisvės apribojimas tik iki gerų darbų yra visiškai OK ir laisvos valios nenaikina, kai tuo tarpu toks apribojimas žemėje laisvą valią panaikina. Bandykite paaiškinti be analogijų, gerbiamasis.
Gerbiamasis, Jūs labai išsiblaškęs, nes nepastebėjote, ką šitoje temoje rašiau truputį anksčiau. O aš rašiau būtent tai, kad laisvė=Dangus=geri darbai. Kitaip sakant, šios trys sąvokos (t.y. Dangus, laisvė ir geri darbai) yra sinonimai. Galbūt Tamsta, gerb. Plikasis, painiojate Anapilį (t.y., pomirtinį gyvenimą) su Dangumi? :ax: Jei taip, tai pasakysiu, kad Anapilyje laisvas pasirinkimas bus.
Aš galiu sugalvoti, kad braškė ir dangus yra sinonimai ir paskui teigti, kad dangus man patinka, nes jis su grietinėle labai skanus, bet komunikuoti su kitais žmonėmis tai nelabai padės...
Puiki analogija, gerb. Plikasai. :thumbsup: O dėl komunikacijos sunkumų, tai Jūs teisus. Tik nepamirškite, kad komunikacija su kitais žmonėmis yra dvipusis reiškinys. Ir jei bent viena pusė nepadės kitai pusei komunikuoti, tai komunikuoti nepavyks netgi tuo atveju, jei vienas iš komunikuotojų būtų komunikacijos genijus. O juk aš tikrai toks genijus nesu. Todėl man juolab reikia pagalbos komunikuojant, kuri galėtų pasireikšti konkrečiais klausimais, kas konkrečiai ir dėl kokios konkrečios priežasties Tamstai yra neaišku.
Esmės tai nekeičia. Pakartosiu klausimą jei pamiršote:
kodėl rojuje laisvės apribojimas tik iki gerų darbų yra visiškai OK ir laisvos valios nenaikina, kai tuo tarpu toks apribojimas žemėje laisvą valią panaikina
Bandykite paaiškinti be analogijų, nes jūsų analogijos dažniausiai nieko nepaaiškina.
Pamėginsiu dar kartą. Koks yra Rojaus apibrėžimas? Rojus yra geri darbai. Tai ir yra Rojaus (Dangaus) apibrėžimas. Taigi, pasakyti "aš esu Rojuje (Danguje)" yra tas pats, kas pasakyti "aš darau gerus darbus".
O kodėl, Augustui atrodo, kad jo dievas mano, kad vergija yra blogas dalykas? Kodėl ir pats gerb. Augustasis taip mano?
Tai Augustas jau ne vieną kartą į šiuos klausimus atsakė. Žinoma, jei reikia, Augustas gali papasakoti iš naujo, kodėl jis taip galvoja. :ax:
Papasakokite[/quote]

Labai viskas paprasta. Palyginkime Šiaurės Korėją ir Pietų Korėją pagal ekonomiką ir atsakykime į klausimą, ar šių dviejų šalių ekonominė situacija skiriasi ir jei skiriasi, tai kodėl ji skiriasi. Tiesiog toks paprastas palyginimas, ir viskas apie žmogaus (laisvą) prigimtį pasidaro labai aišku. O tada kyla klausimas, kas yra laisvos žmogaus prigimties Kūrėjas. Ir jei žmogaus Kūrėjas yra antgamtinis Dievas (kaip mano Augustas), o ne, pvz., gamta, tai turbūt aišku, kad ir Dievas myli laisvę, nes sukūrė tokią žmogaus prigimtį, kuri yra laisva. O tai reiškia, kad Dievas vergovę laiko blogu dalyku.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-03-23 14:30

D3monas wrote:Religingam/tikinčiam nesąmonėmis žmogui neįrodysi jo mąstymo spragų. Jei jis būtų pajėgus/norintis tas spragas matyti, jis nebūtų religingas/tikintis nesąmonėmis. Ką, manau, šioje diskusijoje ir stebime.
Amen, bro.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-23 14:44

Vilius wrote:
D3monas wrote:Religingam/tikinčiam nesąmonėmis žmogui neįrodysi jo mąstymo spragų. Jei jis būtų pajėgus/norintis tas spragas matyti, jis nebūtų religingas/tikintis nesąmonėmis. Ką, manau, šioje diskusijoje ir stebime.
Amen, bro.
Ką gi, gaila, kad Vilius seka mūsų D3mono pasakytom kvailystėm. :( Telieka tikėtis, kad tai laikinas susižavėjimas. :ax:
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-03-23 21:46

Manau, pats metas grįžti prie kanono, kurį jau gana ilgą laiką esame primiršę. Raginu iš naujo apsišviesti ir diskusiją pratęsti nauja dvasia.
Tiesa, gal metas papildyti sąrašą pateptųjų ir tarp legendinių Srovės ir Juozo būtų įtrauktas ir mūsų Augustas. Teikiu tai skep-komisijos svarstymui.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-03-24 09:16

D3monas wrote:Manau, pats metas grįžti prie kanono, kurį jau gana ilgą laiką esame primiršę. Raginu iš naujo apsišviesti ir diskusiją pratęsti nauja dvasia.
Tiesa, gal metas papildyti sąrašą pateptųjų ir tarp legendinių Srovės ir Juozo būtų įtrauktas ir mūsų Augustas. Teikiu tai skep-komisijos svarstymui.
sutinku su tavo nuomone, bet... nagi pabandykime.

Atleiskite, Augustai, jei argumentai pasirodė nesuprantami. Reikia pripažinti, kad jūs meistriškai ignoravote visus argumentus, dėl ko galima sakyti, kad laimėjote šią diskusiją. Ir tikrai buvo truputį nemandagu iš mūsų pusės neįspėti tamstos, kad Mokslas dar ne viską žino, bei kad mokslininkai praeityje daug sykių klydo. Be to, ir mūsų loginiai argumentai ne kartą buvo tik klastingas metodas, skirtas jus supainioti. Ir tikrai ne kartą mes jus pernelyg užsipuolėme, kad pagrįstumėte savo nuomonę. Kiekvienas gi gali turėti savo nuomonę. Nuomonė yra savaiminė vertybė, ir jei tu bandai pakeisti žmogaus nuomonę - bandai sužlugdyti jo saviidentitetą. Jūs be abejo esate Protingas žmogus (t.y. ne skeptikas), ir jūs nuomonės nekeičiate, neargumentuojate ir nekvestionuojate. Jūs tiesiog ją turite.

peace
Ir dar kartą atsiprašau.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-03-24 11:19

Augustas wrote:Ne, laisvė yra laisvė elgtis, kaip tik nori. T.y., jei nori, gali likti laisvėje (=geras elgesys). O jei nenori likti laisvėje (=elgtis gerai), tai gali eiti į nelaisvę (=blogas elgesys). Paprasčiausiai Danguje nebus tų asmenų, kurie norėtų likti nelaisvi, todėl blogų darbų (t.y., į nelaisvę vedančių darbų) Danguje nebus :)
Labai panašu į žodžio laisvę sovietmečiu. Ten irgi buvo pilna žodžio laisvė. Visi, kurie norėjo turėti žodžio laisvę (=gyventi sovietiškai), turėdavo kalbėti tik tai, ką leisdavo kalbėti partija. O tie, kurie nenorėdavo žodžio laisvės (=gyventi Sibire ar anapilyje), pasirinkdavo kalbėti ką nors kita. Kitaip sakant, sovietų sąjungoje paprasčiausiai nebuvo žmonių, kurie nenorėtų turėti žodžio laisvės, todėl kalbėdavo tik tai, ką liepdavo partija. Visos kitos kalbos vedė į žodžio nelaisvę 8)
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-25 15:13

Vilius wrote:
D3monas wrote:Manau, pats metas grįžti prie kanono, kurį jau gana ilgą laiką esame primiršę. Raginu iš naujo apsišviesti ir diskusiją pratęsti nauja dvasia.
Tiesa, gal metas papildyti sąrašą pateptųjų ir tarp legendinių Srovės ir Juozo būtų įtrauktas ir mūsų Augustas. Teikiu tai skep-komisijos svarstymui.
sutinku su tavo nuomone, bet... nagi pabandykime.

Atleiskite, Augustai, jei argumentai pasirodė nesuprantami. Reikia pripažinti, kad jūs meistriškai ignoravote visus argumentus, dėl ko galima sakyti, kad laimėjote šią diskusiją. Ir tikrai buvo truputį nemandagu iš mūsų pusės neįspėti tamstos, kad Mokslas dar ne viską žino, bei kad mokslininkai praeityje daug sykių klydo. Be to, ir mūsų loginiai argumentai ne kartą buvo tik klastingas metodas, skirtas jus supainioti. Ir tikrai ne kartą mes jus pernelyg užsipuolėme, kad pagrįstumėte savo nuomonę. Kiekvienas gi gali turėti savo nuomonę. Nuomonė yra savaiminė vertybė, ir jei tu bandai pakeisti žmogaus nuomonę - bandai sužlugdyti jo saviidentitetą. Jūs be abejo esate Protingas žmogus (t.y. ne skeptikas), ir jūs nuomonės nekeičiate, neargumentuojate ir nekvestionuojate. Jūs tiesiog ją turite.

peace
Ir dar kartą atsiprašau.
Aš irgi atsiprašau Viliaus, D3mono ir kitų forumiečių ir prašau suteikti dar vieną šansą pasitaisyti. Turiu pripažinti, kad vienoje kitoje vietoje suklydau, nepateikęs pagrindžiančių savo nuomonę argumentų, ir už tai atsiprašau dar kartą. Turiu pasiteisinimą (čia dėl argumentų nepateikimo), kad mano tikslas nėra kažką (pvz., šio forumo religijos oponentų) kažkuo (pvz., kad krikščionybė yra teisinga religija) įtikinti, todėl ir argumentų nepasivarginau ieškoti, o tiesiog atsakinėjau į forumo dalyvių klausimus apie krikščionybę, pernelyg nesirūpindamas savo atsakymus pagrindžiančių argumentų paieškoms. Šioje konkrečioje temoje tiesiog noriu paprasčiausio pasikeitimo nuomonėmis, o ne kažką kažkam įrodyti. (Tiesiog, beje, tikriausiai klaidingai maniau, kad kažkokių Dievo buvimo ar kitų tikėjimo tiesų įrodinėjimams būtent šioje temoje paprasčiausiai ne vieta. Kitaip tariant, maniau, kad šioje temoje tokie tikėjimo tiesų įrodinėjimai būtų ne į temą, t.y. OT.) Ar labai suklydau taip manydamas, gerbiami forumiečiai? Ir jei suklydau, prašau jūsų visų atleidimo ir šanso pasitaisyti.

Peace
Ir dar kartelį visų atsiprašau. :love:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-03-25 15:28

Augustas wrote:Aš irgi atsiprašau Viliaus, D3mono ir kitų forumiečių ir prašau suteikti dar vieną šansą pasitaisyti. Turiu pripažinti, kad vienoje kitoje vietoje suklydau, nepateikęs pagrindžiančių savo nuomonę argumentų, ir už tai atsiprašau dar kartą. Turiu pasiteisinimą (čia dėl argumentų nepateikimo), kad mano tikslas nėra kažką (pvz., šio forumo religijos oponentų) kažkuo (pvz., kad krikščionybė yra teisinga religija) įtikinti, todėl ir argumentų nepasivarginau ieškoti, o tiesiog atsakinėjau į forumo dalyvių klausimus apie krikščionybę, pernelyg nesirūpindamas savo atsakymus pagrindžiančių argumentų paieškoms. Šioje konkrečioje temoje tiesiog noriu paprasčiausio pasikeitimo nuomonėmis, o ne kažką kažkam įrodyti. (Tiesiog, beje, tikriausiai klaidingai maniau, kad kažkokių Dievo buvimo ar kitų tikėjimo tiesų įrodinėjimams būtent šioje temoje paprasčiausiai ne vieta. Kitaip tariant, maniau, kad šioje temoje tokie tikėjimo tiesų įrodinėjimai būtų ne į temą, t.y. OT.) Ar labai suklydau taip manydamas, gerbiami forumiečiai? Ir jei suklydau, prašau jūsų visų atleidimo ir šanso pasitaisyti.

Peace
Ir dar kartelį visų atsiprašau. :love:
sutinku su tavo nuomone, bet... Tamsta esate forumo pateptasis, todėl jums atsiprašinėti nereikia.

ramybės tau

Ir atsiprašau dar kartą.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-25 16:41

Vilius wrote:
Augustas wrote:Aš irgi atsiprašau Viliaus, D3mono ir kitų forumiečių ir prašau suteikti dar vieną šansą pasitaisyti. Turiu pripažinti, kad vienoje kitoje vietoje suklydau, nepateikęs pagrindžiančių savo nuomonę argumentų, ir už tai atsiprašau dar kartą. Turiu pasiteisinimą (čia dėl argumentų nepateikimo), kad mano tikslas nėra kažką (pvz., šio forumo religijos oponentų) kažkuo (pvz., kad krikščionybė yra teisinga religija) įtikinti, todėl ir argumentų nepasivarginau ieškoti, o tiesiog atsakinėjau į forumo dalyvių klausimus apie krikščionybę, pernelyg nesirūpindamas savo atsakymus pagrindžiančių argumentų paieškoms. Šioje konkrečioje temoje tiesiog noriu paprasčiausio pasikeitimo nuomonėmis, o ne kažką kažkam įrodyti. (Tiesiog, beje, tikriausiai klaidingai maniau, kad kažkokių Dievo buvimo ar kitų tikėjimo tiesų įrodinėjimams būtent šioje temoje paprasčiausiai ne vieta. Kitaip tariant, maniau, kad šioje temoje tokie tikėjimo tiesų įrodinėjimai būtų ne į temą, t.y. OT.) Ar labai suklydau taip manydamas, gerbiami forumiečiai? Ir jei suklydau, prašau jūsų visų atleidimo ir šanso pasitaisyti.

Peace
Ir dar kartelį visų atsiprašau. :love:
sutinku su tavo nuomone, bet... Tamsta esate forumo pateptasis, todėl jums atsiprašinėti nereikia.

ramybės tau

Ir atsiprašau dar kartą.
O kaip dėl šanso pasitaisyti ir nebebūti pateptuoju? :ax:

Peace, Viliau.
D3monas
senbuvis
Posts: 2100
Joined: 2008-05-10 16:22

2014-03-26 06:57

Sugrįžimas prie kanono atrodo esąs teisingu žingsniu. Kodėl buvome pamiršę šias savo tradicijas?..
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2014-03-26 08:40

D3monas wrote:Kodėl buvome pamiršę šias savo tradicijas?..
Matyt, per ilgai jų nesilaikėme. Beje įdomu pastebėti, kaip skrupulingai pateptasis Augustas laikosi tolesnių minėto kanono nurodymų (išmintingai užrašytų 2006-ųjų gegužės 27-osios pavakare).

peace
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-26 18:19

Vilius wrote:
D3monas wrote:Kodėl buvome pamiršę šias savo tradicijas?..
Matyt, per ilgai jų nesilaikėme. Beje įdomu pastebėti, kaip skrupulingai pateptasis Augustas laikosi tolesnių minėto kanono nurodymų (išmintingai užrašytų 2006-ųjų gegužės 27-osios pavakare).

peace
Sorry, kad per mane teko tą kanoną prisiminti. :oops: Bet taisyklės yra taisyklės, ir jų reikia laikytis.

Peace
wdp
naujokas
Posts: 81
Joined: 2007-11-14 15:31

2014-03-27 13:27

Augustas wrote: Tai niekas iš tų žmonių ir nesako, kad jie neegzistuoja. Kai tų žmonių paklausi, ar jie egzistuoja, jie paprastai atsako teigiamai. Bet problema ta, kad svarstydami klausimus apie ką nors (pvz., apie religijas), tokie žmonės, kaip mūsų D3monas ir jam pritariantys, paprasčiausiai pamiršta įjungti save pačius į mąstymą. Todėl jų mąstyme atsiranda spraga, kuri juos nuveda į tokius kokio nors objekto (pvz., religijos) filosofinius svarstymus, kad jie fanatiškai (t.y. tarsi tie žmonės patys būtų tikri religiniai fanatikai) atmeta diskusijos oponentų nuomones kaip klaidingas, net nemėgindami pasvarstyti, o gal tie oponentai yra teisūs. :ax:
Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Augustas wrote: Hm, apsidrausiu ir aš į priekį: Tokiu atveju, jei mano įsivaizduojamas Dievas nesusijęs su realybe ir egzistavimu, tai (Jūsų įsivaizduojamas) mokslas realybėje neegzistuoja ir yra ne daugiau, kaip tuščia žmogaus galvos smegenų fantazija. Kitaip tariant, jei realybėje egzistuoja toks dalykas kaip (Jūsų įsivaizduojamas) mokslas, tai realiai egzistuoja ir mano "įsivaizduojamas" Dievas. O jei (Jūsų įsivaizduojamas) mokslas realybėje neegzistuoja, tai realybėje negalimi visiškai jokie įrodymai ne tik apie Dievą, bet ir apie bet kokį, net patį prieinamiausią žmogui dalyką.
Jūs vėl priešpastatote vieną iš daugelio Dievų pries mokslinį metodą ( ar prieš kažkokia mokslo sritį ? ) tarsi aš turėčiau priimti. Ir NE, nepriklausomai ar egzisuoja moslas (sritis?) ar ne, jūsų Dievas čia ne prie ko, įrodymai toliau būtų galimi.
Augustas wrote: Na, čia aš turėjau minty scientizmą kaip religiją. Nes kai kurie žmonės (pvz., mūsų D3monas) tikrai sudievina (t.y. pradeda garbinti) scientizmo filosofinę sistemą, tarsi tai būtų tikros religijos dogmos.
Vis dar nepaaiškinote kas tas scientizmas ir kaip į jį "pažiūrėti", kad jis atrodytų kaip religija ?



Atsiprašau,
peace
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5553
Joined: 2011-10-03 09:35

2014-03-27 14:52

wdp wrote:Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Tu didžiai klysti, niekas nei čia, nei kitur jau seniai nebeprašo jokių dievybių įrodymų. Kartelė nuleista tiek žemai, kad pakanka kaip nors ypatingai nenusišnekėti, ir jau galima kalbėtis. Na, gal visgi nėra nuleista pakankamai žemai. Betgi tam ir sukurti kanonai, kad praktiškai bet kas galėtų šioje situacijoje išlikti orus.
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2014-03-27 19:28

Lionginas wrote:
wdp wrote:Tokių oponentų nuomones ir reikia atmesti nes jie prieš tokią diskusiją nepateikė savo dievybės egzistavimo įrodymų. ( nepamirškite Augustai, kad Dievų (deivių) yra apie 3000 ne tik jūsų Dievas Jahve ) Todėl "įjungti save pačius" į mąstyma apie egzistavimą su Dievais nėra prasmės. Taigi tie žmonės tesingai daro negaišdami laiko svarstymuose apie įvairius Dievus kol nėra įrodymų.
Tu didžiai klysti, niekas nei čia, nei kitur jau seniai nebeprašo jokių dievybių įrodymų. Kartelė nuleista tiek žemai, kad pakanka kaip nors ypatingai nenusišnekėti, ir jau galima kalbėtis. Na, gal visgi nėra nuleista pakankamai žemai. Betgi tam ir sukurti kanonai, kad praktiškai bet kas galėtų šioje situacijoje išlikti orus.
:thumbsup: Lionginai, Jūs visiškai teisingai pastebėjote. Ačiū Jums.

Ir peace Jums bei visiems kitiems. :love:
Post Reply