dievuleliau

Kas yra dievas? Kokie yra argumentai už ar prieš dievo egzistavimą? Kuri religija teisinga?
grrr
naujokas
Posts: 34
Joined: 2005-08-03 13:00

2013-04-23 00:40

Ar neatsibodo jums, skeptikai, religijos su sudais maisyt?

gal pamirst sia tema reiketu, ir prie kitu dalyku pereit?
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-04-23 11:00

grrr wrote:Ar neatsibodo jums, skeptikai, religijos su sudais maisyt?
Ne, neatsibodo. Forume yra daug temų ne apie religiją, galite diskutuoti ten, jei jums religijų tema tokia jau neįdomi.
User avatar
Vajezus
emeritas
Posts: 3808
Joined: 2004-04-19 11:19
Location: Vilnius
Contact:

2013-04-23 21:43

Vilius wrote:
grrr wrote:Ar neatsibodo jums, skeptikai, religijos su sudais maisyt?
Ne, neatsibodo. Forume yra daug temų ne apie religiją, galite diskutuoti ten, jei jums religijų tema tokia jau neįdomi.
Matai, čia mes turime reikalo su veikėju, sakančiu "Jūs diskutuokit aš skaitysiu". Jis turbūt šventai įsitikinęs, kad forumas buvo sukurtas jo aptarnavimui.
Tamsuolis
naujokas
Posts: 14
Joined: 2013-05-04 19:59
Location: Vilnius

2013-05-04 20:05

grrr wrote:Ar neatsibodo jums, skeptikai, religijos su sudais maisyt?

gal pamirst sia tema reiketu, ir prie kitu dalyku pereit?
Prie kokių dalykų pereit?
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-05-04 20:10

Tamsuolis wrote:
grrr wrote:Ar neatsibodo jums, skeptikai, religijos su sudais maisyt?

gal pamirst sia tema reiketu, ir prie kitu dalyku pereit?
Prie kokių dalykų pereit?
Pvz., prie astrologijos kritikos. :)
Tamsuolis
naujokas
Posts: 14
Joined: 2013-05-04 19:59
Location: Vilnius

2013-05-04 20:23

Gera mintis! :)
Šiaip kai fiziką studijavau, tai fizikos dėstytojas per paskaitą, per vieną minutę labai gražiai paneigė tokį "mokslą", kaip astrologija. Ten net nebuvo toks jo tikslas. Tiesiog buvo lyrinis nukrypimas. Na bet aš manau, kad religijos kritika yra įdomesnė ateistams, nei astrologijos (na bent jau man).
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2013-05-04 21:42

Tamsuolis wrote:Gera mintis! :)
Šiaip kai fiziką studijavau, tai fizikos dėstytojas per paskaitą, per vieną minutę labai gražiai paneigė tokį "mokslą", kaip astrologija. Ten net nebuvo toks jo tikslas. Tiesiog buvo lyrinis nukrypimas. Na bet aš manau, kad religijos kritika yra įdomesnė ateistams, nei astrologijos (na bent jau man).
O kaip jis tą įrodė? I mean, žinoma kad astrologija yra nesąmonė, bet vis tiek įdomu.
Apie religiją - man atrodo, kad įdomesnės tos temos kuriomis yra tikimybė pakeisti savo nuomonę. Nemanau, kad sveiko proto skeptiką kas įtikins kad Jėzus yra dievo sūnus, Alacahas yra vienintelis dievas, o Mahometas jo pranašas ar panašiai.
Tamsuolis
naujokas
Posts: 14
Joined: 2013-05-04 19:59
Location: Vilnius

2013-05-04 22:46

OMG!WTF? wrote:
Tamsuolis wrote:Gera mintis! :)
Šiaip kai fiziką studijavau, tai fizikos dėstytojas per paskaitą, per vieną minutę labai gražiai paneigė tokį "mokslą", kaip astrologija. Ten net nebuvo toks jo tikslas. Tiesiog buvo lyrinis nukrypimas. Na bet aš manau, kad religijos kritika yra įdomesnė ateistams, nei astrologijos (na bent jau man).
O kaip jis tą įrodė? I mean, žinoma kad astrologija yra nesąmonė, bet vis tiek įdomu.
Apie religiją - man atrodo, kad įdomesnės tos temos kuriomis yra tikimybė pakeisti savo nuomonę. Nemanau, kad sveiko proto skeptiką kas įtikins kad Jėzus yra dievo sūnus, Alacahas yra vienintelis dievas, o Mahometas jo pranašas ar panašiai.
Ojetau, prieš rašydamas postą, kur užsiminiau apie astrologiją, galvojau - reikia paminėti tai, ar nereikia. Aš dabar bijau suklysti atkartodamas dėstytojo žodžius, nes tai buvo seniai. Įrodymo nepateiksiu, nes ten dėstytojas užrašė palyginus sudėtingas lygtis. Bet čia buvo mechanikos paskaita. Na bet pabandysiu žodžiais nusakyti. Esmė, kad NEĮMANOMA išpranašauti ateities t.y. nėra likimo. Ir visos pranašystės yra fantazijos vaisius (kaip ir visa biblija bei tarkim koks koranas). Tokie jau tie gamtos dėsniai. Tai išplaukia iš reliatyvumo teorijos. Ir nėra ryšio tarp dangaus kūnų išsidėstymo ir žmonių gyvenimo. Bet nuspėti ateitį galima. Pavyzdžiui, aš surūkau pakelį į dieną, galima nuspėti, kad susirgsiu tarkim plaučių vėžiu. Čia viskas tvarkoj, nes yra priežastis ir pasekmė. Bet astrologai tai tik spėlioja.

Aš irgi dabar manau, kad skeptiko neįtikins, kad kaip tu sakei, kad Jėzus - Dievo sūnus ir t.t. Čia per daug nežinomųjų, tad žmogus, vietoj to, kad nervintųsi, kurią religiją pasirinkti, ar kuris tikėjimas teisingas, gali tiesiog ramia širdimi atmesti visus "šventus" raštus bei dogmas ir išsilaisvinti iš religijos gniaužtų. Tai būtų teisingiausias žingsnis. Aišku, žmogus gali tikėti aukštesne būtybe, ne tokia, kuri aprašyta biblijoj ar korane, bet tai jau ne taip svarbu. Tai jau vieno žmogaus susikurtas dievukas(ai), čia nėra jokios apvaizdos.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-04 23:09

Tamsuolis wrote:Tai išplaukia iš reliatyvumo teorijos.
Gal ir sugalvočiau kitų paaiškinimų, kodėl neįmanoma numatyti ateities, bet prie ko čia reliatyvumas?
Tamsuolis wrote:Ir nėra ryšio tarp dangaus kūnų išsidėstymo ir žmonių gyvenimo.
Na kodėl? Jei vienas iš tų dangaus kūnų yra kelių kilometrų skersmens asteroidas, ir jis juda Žemės link, toks "išsidėstymas" greičiausiai gerokai pakeistų visų žmonių gyvenimus :)
Tamsuolis wrote:Bet nuspėti ateitį galima. Pavyzdžiui, aš surūkau pakelį į dieną, galima nuspėti, kad susirgsiu tarkim plaučių vėžiu.
Tai ne nuspėjimas. Tai tik prognozė, kuri arba išsipildys, arba ne, su tam tikra tikimybe. Tamsta galite rytoj mirti nuo begalės kitų priežasčių taip ir nespėjęs susirgti vėžiu.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2013-05-04 23:47

Vilius wrote:Tamsta galite rytoj mirti nuo begalės kitų priežasčių taip ir nespėjęs susirgti vėžiu.
Net ir tai nėra būtina. Plaučių vėžys rūkantiems nėra garantuotas, net jei jie nesuskumba greitai numirti nuo kitų priežasčių. Va lėtinė obstrukcinė plaučių liga – kitas reikalas. :)
Tamsuolis
naujokas
Posts: 14
Joined: 2013-05-04 19:59
Location: Vilnius

2013-05-05 12:41

Code: Select all

Na kodėl? Jei vienas iš tų dangaus kūnų yra kelių kilometrų skersmens asteroidas, ir jis juda Žemės link, toks "išsidėstymas" greičiausiai gerokai pakeistų visų žmonių gyvenimus 
Taip, pakeistų, bet aš turėjau omeny kitą dalyką. Kai sako, kad "po keturių metų ištekėsi, kadangi Venera tada bus Marso ženkle" - sorry, nepatikėsiu tokiais dalykais. Iš astrologų būtų daugiau naudos, jei jie praeitį "pranašautų". :D
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-05-05 13:41

Tamsuolis wrote:
OMG!WTF? wrote:
Tamsuolis wrote:Gera mintis! :)
Šiaip kai fiziką studijavau, tai fizikos dėstytojas per paskaitą, per vieną minutę labai gražiai paneigė tokį "mokslą", kaip astrologija. Ten net nebuvo toks jo tikslas. Tiesiog buvo lyrinis nukrypimas. Na bet aš manau, kad religijos kritika yra įdomesnė ateistams, nei astrologijos (na bent jau man).
O kaip jis tą įrodė? I mean, žinoma kad astrologija yra nesąmonė, bet vis tiek įdomu.
Apie religiją - man atrodo, kad įdomesnės tos temos kuriomis yra tikimybė pakeisti savo nuomonę. Nemanau, kad sveiko proto skeptiką kas įtikins kad Jėzus yra dievo sūnus, Alacahas yra vienintelis dievas, o Mahometas jo pranašas ar panašiai.
Ojetau, prieš rašydamas postą, kur užsiminiau apie astrologiją, galvojau - reikia paminėti tai, ar nereikia. Aš dabar bijau suklysti atkartodamas dėstytojo žodžius, nes tai buvo seniai. Įrodymo nepateiksiu, nes ten dėstytojas užrašė palyginus sudėtingas lygtis. Bet čia buvo mechanikos paskaita. Na bet pabandysiu žodžiais nusakyti. Esmė, kad NEĮMANOMA išpranašauti ateities t.y. nėra likimo. Ir visos pranašystės yra fantazijos vaisius (kaip ir visa biblija bei tarkim koks koranas). Tokie jau tie gamtos dėsniai. Tai išplaukia iš reliatyvumo teorijos. Ir nėra ryšio tarp dangaus kūnų išsidėstymo ir žmonių gyvenimo. Bet nuspėti ateitį galima. Pavyzdžiui, aš surūkau pakelį į dieną, galima nuspėti, kad susirgsiu tarkim plaučių vėžiu. Čia viskas tvarkoj, nes yra priežastis ir pasekmė. Bet astrologai tai tik spėlioja.

Tik kad Biblijos pranašystės yra tokios pačios prognozės, kaip ir, tarkim, prognozė, kad vieną pakelį kasdien surūkantis žmogus susirgs plaučių vėžiu. :)

O su visu kitu sutinku. :)
OMG!WTF?
pradedantis
Posts: 141
Joined: 2013-02-11 13:05

2013-05-05 16:53

Augustas wrote:
Tik kad Biblijos pranašystės yra tokios pačios prognozės, kaip ir, tarkim, prognozė, kad vieną pakelį kasdien surūkantis žmogus susirgs plaučių vėžiu. :)
Ta prasme kad Jėzus gal ir nebegrįš? Ar kaip? Mane labai erzina tokie teiginiai nurašyti nuo lubų be jokio paaiškinimo.
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2013-05-05 17:44

OMG!WTF? wrote:Ta prasme kad Jėzus gal ir nebegrįš?
Čia iš serijos Aurigarijaus Matematinės Teologijos fakultetas pristato: "Tikimybinės Krikščionybės Teorijos pagrindai".
Plikas
pradedantis
Posts: 322
Joined: 2009-08-03 05:40

2013-05-05 17:48

OMG!WTF? wrote:
Augustas wrote:
Tik kad Biblijos pranašystės yra tokios pačios prognozės, kaip ir, tarkim, prognozė, kad vieną pakelį kasdien surūkantis žmogus susirgs plaučių vėžiu. :)
Ta prasme kad Jėzus gal ir nebegrįš? Ar kaip? Mane labai erzina tokie teiginiai nurašyti nuo lubų be jokio paaiškinimo.
Tokį stilių Augustas ne vienus metus seminarijoj tobulino, o čia tamsta nepatenkinimą reiškia... :dry: [/sarcasm]
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-05-06 18:02

OMG!WTF? wrote:
Augustas wrote:
Tik kad Biblijos pranašystės yra tokios pačios prognozės, kaip ir, tarkim, prognozė, kad vieną pakelį kasdien surūkantis žmogus susirgs plaučių vėžiu. :)
Ta prasme kad Jėzus gal ir nebegrįš? Ar kaip? Mane labai erzina tokie teiginiai nurašyti nuo lubų be jokio paaiškinimo.
Ne, čia ta prasme, kad vieną pakelį kasdien surūkantis žmogus gali suspėti atsikvošėti ir tinkamu laiku mesti rūkyti visiškai. O tada, savaime aišku, žmogus, laiku metęs rūkyti, plaučių vėžiu nesusirgs. :) Tas pats ir su Biblijos pranašystėm. Jei žmogus laisva valia ( :mrgreen: ) nustos elgtis savo nenaudai, tai tam tikros Biblijos pranašystės (prognozės) ir neišsipildys.

P.S.
Ta prasme kad Jėzus gal ir nebegrįš?
O Jėzaus sugrįžimas yra paties Jėzaus duotas pažadas, o ne kito žmogaus pranašystė apie Jėzų. :) Kitaip sakant, reikia skirti pranašystes apie Jėzų nuo pažadų, duotų paties Jėzaus. :)

P.P.S.
Plikas wrote:
OMG!WTF? wrote:
Augustas wrote:
Tik kad Biblijos pranašystės yra tokios pačios prognozės, kaip ir, tarkim, prognozė, kad vieną pakelį kasdien surūkantis žmogus susirgs plaučių vėžiu. :)
Ta prasme kad Jėzus gal ir nebegrįš? Ar kaip? Mane labai erzina tokie teiginiai nurašyti nuo lubų be jokio paaiškinimo.
Tokį stilių Augustas ne vienus metus seminarijoj tobulino, o čia tamsta nepatenkinimą reiškia... :dry: [/sarcasm]
Tai Augusto išsiblaškymas kaltas, o ne seminarija. :oops: Seminarija duoda labai gerą humanitarinį išsilavinimą. Tad jei būčiau studijavęs seminarijoje, tai su manimi taip lengvai nepasiginčytumėte.
Tamsuolis
naujokas
Posts: 14
Joined: 2013-05-04 19:59
Location: Vilnius

2013-05-07 00:11

Labai abejoju, kad seminarijos duoda labai gerą humanitarinį išsilavinimą...
Augustas
senbuvis
Posts: 3165
Joined: 2012-05-03 18:44

2013-05-08 18:26

Tamsuolis wrote:Labai abejoju, kad seminarijos duoda labai gerą humanitarinį išsilavinimą...
Na, man teko pabendrauti su keliais kunigais, kurie baigė Vilniaus kunigų seminariją. Iš tų pokalbių su jais ir sprendžiu, kad Vilniaus kunigų seminarija duoda labai gerą humanitarinį išsilavinimą. :ax: O Tamstai, Tamsuoli, su kuo teko bendrauti, kad Jūsų nuomonė yra priešinga manąjai?
Post Reply