rusijos karinė invazija į Ukrainą

Naujas temas kurkite čia
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5567
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-04-19 07:52

shitpickle wrote:
2024-04-18 15:57
Lionginas wrote:
2024-04-18 09:12
Iš JAV perspektyvos, šita dilema yra fiktyvi, nes Ukrainai kadaise skirti pinigai yra gana maži, ir JAV ekonomikai nuo jų nei šilta nei šalta.
Ši problema yra principinė, nes argumentas išties yra daugiau emocinis, nei finansinis. Kodėl turime skirti pinigus kitos valstybės gynybai, bet savo valstybės sienos apsaugai pinigų neturime? Niekas neteisina JAV respublikonų elgesio, apart pačių respublikonų. Mano argumentas yra tai, kad aš juos suprantu, nors ir nemanau, kad jie daro gerą darbą. Ir, žinoma, antras momentas, kurį jau ad nauseam kartoju, yra tai, kad JAV nėra ir neturi būti svieto gynėjai, mums patiems (Europai) reikia susiimti ir skirti net ne 2%, bet gerokai daugiau pinigų gyvybai ir vidiniam pajėgumui gaminti karinę techniką.
Čia tau visi pritaria, kad Europa turi skirti ženkliai daugiau nei skiria. Bet, palyginus su JAV, Europa jau yra skyrusi daugiau paramos Ukrainai tiek absoliučiais skaičiais, tiek pagal procentus nuo BVP.

Tas momentas, kad JAV neturi būti svieto gynėjai, validus tik tuo atveju, jei JAV neišsidera iš kitų valstybių atsisakyti branduolinio ginklo mainais į saugumo garantijas. Jei garantuoji kitoje svieto pusėje esančios šalies saugumą, tai savo garantijas vykdyk. Čia elementarus "ką pažadėjai, tą ištesėk" momentas. Dabar jau vėlu atsimušinėti su "kodėl turime būti svieto gynėjai, kodėl turime vykdyti savo pačių pažadus" atmazu.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4744
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-04-20 12:20

shitpickle wrote:
2024-04-18 15:57
Beje, JAV sienų apsauga nėra anti-globalizmas.
Akivaizdu, kad taip. Dėl sienų apsaugos mano komentare buvo nuoroda į Jake Broe video. Apie "globalizmą" kalbėjau JAV "stiprios ekonomikos" kontekste. Kartais į kai kuriuos keistus "antiglobalistų" burbulus, kurie kažkodėl neretai koreliuoja su prorusiškais naratyvais, užklystu ir kažkiek jų specifinių teorijų paskaitinėju. Tai šiek tiek mane dėl to ir užnešė į "globalizmo" temą.
shitpickle wrote:
2024-04-18 15:57
Ką, veikiausiai based Lauris ir darys po truputuką, kiek jam leis overlord'ai.
Kas tie overlordai? Kažkiek smalsu įsikirsti į tavo sąvokų sistemą.

Rytų europiečiai, Lietuva, Laurynas Kaščiūnas (jei gerai supratau) ir pan. greičiausiai ir darys savus dalykus, ką manys esant reikalingu. Bet nepriklausomai nuo to norėtųsi, kad JAV "dešinieji" populistai šiek tiek adekvatesni ir mažiau prorusiški (proputiniški) būtų bent jau savo retorikoje, kuri nemažą dalį tam tikrų JAV rinkėjų veikia ir įtakoja. Pvz., naudingas idiotas Tucker Carlson ir pan. jau gan nemažai spėjo padaryti juodo darbo tame. O kartu ir demokratų "eskalacijos bijotojų" stovykla, nepaisant savo retorikos, galėtų irgi būti mažiau proputiniški bent jau savo veiksmais.
shitpickle wrote:
2024-04-18 15:57
Vis prisimenu, kaip organge man pasakojo vokietukams, kad jie yra debilai, kad yra energetiškai priklausomi nuo rusyno ir tai yra tiesus kelias į pražūtį, o vokietukai žvengė iš jo.
O tai dėl kažkokių specifinių vokiečių grybų elgesio įsiskaudinai už orange man? Tiek daug tau asmeniškai įtakos turi orange man? Ir galbūt išvedei iš to, kad ir praktiškai visa vakarų Europa turi į minėtų vokiečių debilų panašias pažiūras?
Kartu ir sustojęs laikrodis du kartus per parą rodo teisingą laiką. Jei orange man teisus vienoj vietoj, iš to neseka, kad yra teisus ir daugelyje kitų sričių.
shitpickle wrote:
2024-04-18 15:57
Svarbu yra pist protą, kad jei jau dešinysis, tai totalus debilas ir nepagydomas ir kaip čia dabar būtų, jei rusyną laikytume pavojinga šalimi, juk tai būtų necivilizuotas elgesys, etc, etc.
Čia propagandos, politinių kovų ir pan. dalykai pakabinti ant emocijų. Dėl to prieš tai ir minėjau, kad nemažą pliusą mano akyse užsidirba žmonės, kurie nesivelia į tai, ir pakankamai savarankiškai daro išvadas apie įvairius dalykus. Pvz., jau su dviem žmonėmis iš mano aplinkos bendravimas nutrūko (net ne mano iniciatyva), įtariu dėl to, kad jie kažkaip keistai užsikrėtė ta gan keista "naujųjų dešiniųjų" ideologija.
shitpickle wrote:
2024-04-18 15:57
Nu dapiso jau tokia retorika. Gyvenimas akivaizdžiai rodo, kad silpnumas kviečia agresiją.
Čia pagalvojau, kad iš šio pasakymo gana įdomi kiek kitokia išvada išplaukia. Visai kita prasme, nei kad norėjai pasakyti. :)
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2967
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-04-20 19:45

Gyvenimas akivaizdžiai rodo, kad silpnumas kviečia agresiją.
Ir todėl JAV reikėtų atsitraukti ir leisti rusams užimti Ukrainą?
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2967
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-04-21 12:32

Pagalbos Ukrainai paketas Atstovų rūmuose patvirtintas. 311 balsų už, 112 prieš. 210 demokratų balsavo už, 0 prieš. 101 respublikonas už, 112 respublikonų prieš. Džiugu matyti, kad beveik pusė respublikonų išlaikė sveiką protą. Galėtų būti ir geriau. Bet galėjo būti ir blogiau.

Taip pat patvirtintas pagalbos Izraeliui paketas, kur sveiką protą jau demonstravo didesnė dalis respublikonų (193 už), didesnė dalis demokratų taip pat pasirodė sveiko proto (173 už), bet jau nebe visi, kaip Ukrainos atveju, ir mažiau, nei respublikonų.

Manau, gerai padarė, kad visą tai išskaidė į tris atskirus balsavimus (trečias dėl Taivano, irgi priėmė), nes jei būtų vienas, gal net būtų susidariusi kritinė dauguma prieš, kiekvieni dėl savo priežasčių. Įsivaizduoju, kad rusų šliūcha Greene ir antisemitinė padugnė AOC galėjo nesunkiai susivienyti. Bet kuriuo atveju, nėr ko spėlioti, nes viskas baigėsi gerai. Gaila, kad uždelsė, bet geriau, nei niekad. Dar gaila RB fanfictiono versijos, kurioje Jordanas niekada nebeleis tokio balsavimo.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5567
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-04-23 08:30

Neabejoju, kad po kelių mėnesių šitą paramą Trumpo fanai prastūminės kaip Trumpo nuopelną. Lindsey Graham nusprendė būti pirmuoju rudnosiu:

https://www.dailywire.com/news/senator- ... hout-trump
Sen. Lindsey Graham (R-SC) praised former President Donald Trump over the weekend for throwing his support behind House Speaker Mike Johnson (R-LA) and the House spending package that helps fund Ukraine’s war against Russia.
Bet taip pat neatmetu to varianto, kad Lidsey Graham yra tiesiog genijus, nes tokia nepelnytų pagyrų strategija gali užtikrinti, kad Trumpas po galimo išrinkimo rems Ukrainą. Visiškai apgailėtina, bet galimai veiksminga.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2967
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-04-23 18:03

Senais laikais Grahamas buvo didelis Trumpo oponentas, bet paskui viskas pasikeitė vos ne pernakt, taip ir nesupratau, kodėl. Gal Trumpas pažadėjo jam ką nors įdomaus, ar turi kokį kompromatą, ar tiesiog kaip sakai, nusprendė eiti pataikavimų keliu nes taip gal daugiau pasieks. Yra tam tikra kategorija žmonių, norinčių įvertinimo ir pagyrų už kitiems savaime suprantamus dalykus (vaikų auginimą, namų ruošą, netrukdymą padėti Ukrainai gintis nuo ruzų atmatų) tai matyt Grahamo nuomone, Trumpas irgi prie pastarųjų.

Visgi šiuo metu svarbiausiu klausimu - rusijos - Grahamo pozicija visada buvo labai griežta.
On May 29, 2023, the Russian Interior Ministry issued an arrest warrant for Graham for his comments about the war. In response, Graham tweeted that the news brought him "immense joy" and that he would "wear the arrest warrant issued by Putin's corrupt and immoral government as a Badge of Honor".
User avatar
shitpickle
naujokas
Posts: 25
Joined: 2024-02-07 15:47

2024-04-24 13:26

Seianus wrote:
2024-04-20 19:45
Gyvenimas akivaizdžiai rodo, kad silpnumas kviečia agresiją.
Ir todėl JAV reikėtų atsitraukti ir leisti rusams užimti Ukrainą?
Jei Europa kitaip nesupranta, tuomet taip. Norint, kad vaikas pasirūpinti savimi, reikia nustoti su juo elgtis globėjiškai. Nėra taip, kad Europa neturi VISŲ reikiamų resursų apginti Ukrainą. Norint, būtų galima labai greitai ir labai gausiai suteikti pagalbą. Na o bet tačiau, Europa nejuda tokiais tempais, kaip galėtų. Kodėl? Nes dėdė Semas visada padeda, tai ir dabar padės. Nu nepadės gi amžinai. Tai gal laikas padėti sau patiems?

Paprasčiau tariant, tavo argumentas būtų svarus, jei Europa neturėtų pajėgumo atremti Rusijos. Tada JAV tikrai būtų šikniai, kad vengia teikti pagalbą. Bet Europa turi gausiai karinės technikos ir resursų šiam reikalui. Ko Europa neturi, tai kiaušų ir stuburo.
User avatar
shitpickle
naujokas
Posts: 25
Joined: 2024-02-07 15:47

2024-04-24 13:49

Svetimas wrote:
2024-04-20 12:20
Kas tie overlordai?
Ministrai vieni sprendimų nepriiminėja, juos reikia derinti su kolegomis beigi žiūrėti, kad ES tvarkas atitiktų. Va tokie ir overlordai.
Svetimas wrote:
2024-04-20 12:20
praktiškai visa vakarų Europa turi į minėtų vokiečių debilų panašias pažiūras?
Vakarų Europiečiai, po karo susimokėję už šildymą neregėtas sumas, yra gyvas pavyzdys, kad tose valstybėse nebuvo galvojama apie energetinę nepriklausomybę nuo rusyno. Tai bent jau iš valstybės valdymo praktinės pusės, rezultatas toks, koks būtų, jei visi būtų buvę būtent tokiais debilais.
Svetimas wrote:
2024-04-20 12:20
Jei orange man teisus vienoj vietoj, iš to neseka, kad yra teisus ir daugelyje kitų sričių.
Tiesa. Tai išlieka tiesa ne tik apie orange man, bet ir apie visus žmones, kurie kada nors gyveno. Mano pointas yra tai, kad VISKAS, ką pasako orange man yra iš karto dedama į stalčių "nesąmonės," net kai tai yra tiesa. Nes nu populiaru taip daryti, tai darom ir toliau.
Svetimas wrote:
2024-04-20 12:20
įtariu dėl to, kad jie kažkaip keistai užsikrėtė ta gan keista "naujųjų dešiniųjų" ideologija.
Debilų yra visokiose formose, tai nėra išskirtinė dešiniųjų privilegija. Bet pašainti iš draugų rato debilus visada yra gerai. Beje, kaip konkrečiau reiškiasi "naujųjų dešiniųjų" ideologija Lietuvoje?
Svetimas wrote:
2024-04-20 12:20
Čia pagalvojau, kad iš šio pasakymo gana įdomi kiek kitokia išvada išplaukia. Visai kita prasme, nei kad norėjai pasakyti.
Ha ha ha.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2967
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-04-25 02:54

shitpickle wrote:
2024-04-24 13:26
Jei Europa kitaip nesupranta, tuomet taip. Norint, kad vaikas pasirūpinti savimi, reikia nustoti su juo elgtis globėjiškai. Nėra taip, kad Europa neturi VISŲ reikiamų resursų apginti Ukrainą. Norint, būtų galima labai greitai ir labai gausiai suteikti pagalbą. Na o bet tačiau, Europa nejuda tokiais tempais, kaip galėtų. Kodėl? Nes dėdė Semas visada padeda, tai ir dabar padės. Nu nepadės gi amžinai. Tai gal laikas padėti sau patiems?

Paprasčiau tariant, tavo argumentas būtų svarus, jei Europa neturėtų pajėgumo atremti Rusijos. Tada JAV tikrai būtų šikniai, kad vengia teikti pagalbą. Bet Europa turi gausiai karinės technikos ir resursų šiam reikalui. Ko Europa neturi, tai kiaušų ir stuburo.
Paskutinį sykį tokius kliedesius girdėjau... ne taip seniai iš tiesų. Prieš 10 minučių, kai žiūrėjau Beavis and Butthead. Kadangi į visus juos buvo jau atsakyta, bet ir toliau kartoji kaip sugedusi plokštelė, turbūt rimtai atsakinėti ir kartotis nebeverta.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2967
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-04-27 06:56

Bendravimo su Trumpu 101
euractiv.com wrote: Polish President Andrzej Duda may have impacted the former US president Donald Trump’s position on Ukraine, said his Lithuanian counterpart Gitanas Nausėda, as the Congress is about to pass a $60 billion support package for Kyiv.
So far, Trump has been sending mixed signals on Ukraine, yet he was not in favour of spending the other billions on military support for Kyiv, nor were his most vocal supporters in Congress.

However, just one day after meeting Duda, Trump acknowledged for the first time that Ukraine’s survival was important to the US.
Duda has long admired the former US president and has been one of the European leaders with the best relations with him. He even once suggested naming a military base in his country “Fort Trump.”

“He is doing a fantastic job. People of Poland love him, they really do,” Duda said about Trump, as quoted by the Polish Press Agency
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4744
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2024-04-27 13:11

Seianus wrote:
2024-04-27 06:56
Bendravimo su Trumpu 101
Tikiuosi ne iki kokio kito naujo atvejo ir orange man naujo persigalvojimo, kai koks ale prokremliškas veikėjas ką nors gudraus ir galimai nemažiau malonaus jam į ausį pakuždės.
User avatar
Lionginas
senbuvis
Posts: 5567
Joined: 2011-10-03 09:35

2024-04-27 13:50

Seianus wrote:
2024-04-27 06:56
Bendravimo su Trumpu 101
Vakarų Europos politikai daro dvi dideles klaidas.

Pirmoji ta, kad nesugeba nuslėpti savi paniekos Trumpui. Čia aš galiu sau leisti prabangą iš jo šaipytis, bet politikams tai, mano nuomone, neatleistina.

Antroji ta, kad jie nesugeba mąstyti ir veikti out of the box. Šiuo atveju Duda tiesiogiai kontaktavo su Trumpu, kai tuo tarpu daugumai Vakarų politikų tokio lygio kontaktai su kitos valstybės deep state atstovais yra itin nekonvenciška ir galbūt netgi nepriimtina. Bet, norint rezultatų, kartais būtina perlipti per save.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2967
Joined: 2018-11-16 23:57

2024-04-27 13:55

Svetimas wrote:
2024-04-27 13:11
Seianus wrote:
2024-04-27 06:56
Bendravimo su Trumpu 101
Tikiuosi ne iki kokio kito naujo atvejo ir orange man naujo persigalvojimo, kai koks ale prokremliškas veikėjas ką nors gudraus ir galimai nemažiau malonaus jam į ausį pakuždės.
Aš irgi rašydamas galvojau, kad vienintelis jo „neprognozuojamumas“ yra kas ir kiek paskutinis papadlaižiaus.
Lionginas wrote: Vakarų Europos politikai daro dvi dideles klaidas.

Pirmoji ta, kad nesugeba nuslėpti savi paniekos Trumpui. Čia aš galiu sau leisti prabangą iš jo šaipytis, bet politikams tai, mano nuomone, neatleistina.
Šitas galioja ir JAV politikams bei žiniasklaidai. Jis ir iškilo ant tos niekinimo bangos, tiek Trumpui, tiek jo elektoratui. Senais laikais net dar tik potencialiam elektoratui. Nesakau, kad reikia jam laižyti, kaip daro Duda. Tiesiog žiūrėti kaip į bet kokį kitą politiką, su kuriuo nuomonės kai kuriais klausimais skiriasi. Jis ne vienintelis, ne pirmas ir ne paskutinis narcizas lyderis, politikai ir diplomatai seniai turėtų būti išmokę su tokiais bendrauti.
Post Reply