Vaikai

Kuklūs bandymai atsakyti į amžinus klausimus laikiname pasaulyje.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-29 19:02

Tiesą sakant, aš taip ir manau: kad vaikų gimdymas yra egoistiškas poelgis. Tiek egoistiškas, kad anksčiau ar vėliau nebėra kitos išeities, kaip jų "prisidaryti". Savaime aišku, tai daryti reikia su didele atsakomybe, bei duoti jiems viską, kas geriausia.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-29 19:30

Ramzajus wrote:
Ateonas wrote:Tiek egoistiškas, kad anksčiau ar vėliau nebėra kitos išeities, kaip jų "prisidaryti".
Kaip suprast? Kodėl nėra išeities?
Na, pavyzdžiui aš jų noriu :) Taigi greičiausiai spjausiu į tai, ką rašinėjau šiame forume, ir kada nors jų turėsiu.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-29 19:42

Mąsčiau apie tai, bet manau kad man dar ankstoka :wink:
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-08-30 06:36

Kaip šiek tiek susidūręs su vaikų namais ir pasidomėjęs įsivaikinimais, galėčiau Ramzajui pavardinti kokį šimtuką kitą minusų :) Bet čia ne apie tai.

Kadangi šis kančių pasaulis yra visa, ką turime - mano nuomonė aiški. Be to, tėvų pareiga yra užtikrinti vaikams gerą startinę poziciją. Jei to negali padaryt - galima kurį laiką nuo vaikų susilaikyt. :)
User avatar
provincijus
pradedantis
Posts: 414
Joined: 2004-07-14 12:28
Contact:

2004-08-30 09:59

Ramzajus wrote: O vaikų gimdymas kartais nėra egoistiškas ar koks kitoks -istiškas poelgis? Juk žmonės paleidžia naują gyvybę į šį kančių pasaulį, kai galėtų to nedaryti.
:) Gaila forume mažokai moteriškos lyties atstovių, jų nuomonė šiuo klausimu yra kiek kitokia. Racionalus protas ir vaikai matomai kažkaip nelabai derinasi :)
Flugzeug
pradedantis
Posts: 157
Joined: 2004-07-16 08:05
Location: Vilnius

2004-08-30 11:12

Ryšys tarp racionalaus proto ir vaikų yra tas, kad jei nebus vaikų, nebus ir žmonijos. 8)
Poreikis turėti vaikų turi emocinį pagrindą. Kai kuriose tautose prie emocinio pagrindo prisideda tradicijos, o kitose- galimybė padidinti finansinius išteklius. Pvz.: Kopenhagoje labai daug 20-30 metų ne visai skandinaviškai atrodančių žmonių, kurie bendrauja, rengiasi ir t.t. kaip nuo gimimo čia gyvenę. Tačiau vyresnės kartos, kuri galėtų būti jų tėvais, nesimato. Pasirodo, prieš 20 metų, Danijos vyriausybė sukūrė gimimų skatinimo programą, pagal kurią, 3 vaikus turinčiai šeimai mokomos kompensacijos, kad net neapsimoka dirbti. Racionalūs danai pradėjo "importuoti" vaikus, kol vyriausybė pamatė pasekmes. Paprasčiausia buvo įsivaikinti negriukus, pakistaniečius ir t.t., kur didelis skurdas ir daug vaikų šeimose.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-30 11:25

Flugzeug wrote:Ryšys tarp racionalaus proto ir vaikų yra tas, kad jei nebus vaikų, nebus ir žmonijos. 8)
Tačiau pasakyk man atvirai: ar tu jauti, kad turi pareigą žmonių giminę tęsti? Mat aš nejaučiu jokio... Faktai nediktuoja kaip turėtumėme elgtis. "Taip yra" dar nenurodo kaip "turėtų būti". Į tai tegalime atsižvelgti, tačiau aklai paklusti nederėtų.
Flugzeug
pradedantis
Posts: 157
Joined: 2004-07-16 08:05
Location: Vilnius

2004-08-30 11:41

Pareiga turėti vaikų ir suvokimas protu, kad jei nebus vaikų, tai žmonija išnyks, yra skirtingi dalykai.
Kalbant apie šeimą, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad normalioje šeimoje norint išlaikyti sveiką psichologinį mikroklimatą, būtina turėti ne mažiau, kaip 2 vaikus. Vienas vaikas šeimoje neišmoksta tokių dalykų, kaip tarpusavio pagalba, pasiaukojimas ir t.t. Tėvams gi, vienas iš gyvenimo tikslų tampa užauginti vaikus. Vaikais reikia rūpintis, pasiaukoti jų labui, bendrai dirbti ir pan. Niekas taip nesuartina žmonių, kaip bendra veikla. Dėl to stabilesnės šeimos, kur yra vaikų. Yra dar vienas faktorius, žmonės tuo lengviau prisitaiko vienas prie kito, kuo jaunesni pradeda kartu gyventi. Su amžiumi sugebėjimas prisitaikyti prie kito žmogaus (psichologinis lankstumas) mažėja.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-30 12:11

Ramzajus wrote:Aš dabar mąstau, kaip turėčiau elgtis pats. Turėti vaikų greičiausiai būtų gerai man, bet ar toks poelgis būtų geras žiūrint bendrai?
Tas poelgis būtų įvykdytas dėl grynai egoistinių paskatų, tas tiesa. Tačiau tai nereiškia, kad dėl to jis automatiškai tampa blogas. Taip, jeigu tu esi asocialus alkoholikas, ir vistiek sieki turėti vaiką visiškai nesirūpindamas, kokiomis sąlygomis jis augs, tuomet elgiesi tiesiog neatsakingai. Bet jei esi pasiruošęs auginti vaiką ir suteikti jam viską, ką turi geriausio - tuomet nemanau kad atsirastų svarbių argumentų, kodėl jo negalėtum turėti. Tavo interesai taip pat yra svarbūs.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-30 13:10

Ramzajus wrote:Taigi, kodėl turėčiau dabar šian netobulan pasaulin atvest dar vieną gyvybę? Manau, mano asmeniniai interesai čia turėtų būt tik antroj vietoj.
Ne, nebūtinai. Tačiau, kaip jau sakiau, turi būti pasiruošęs tą naują gyvybę ginti ir padaryti jos gyvenimą kiek įmanoma geresnį. O galiausiai, juk mums žmonėms, nėra taip jau blogai. Turime antibiotikų, o ir šiaip daugybę negandų sugebame nugalėti :)

Ir dar vienas dalykas - tu nežinai kaip to vaiko gyvenimas susiklostys. Temoje "pasaulis be gyvybės" mes nagrinėjom tą atvejį, kai rezultatai iš anksto žinomi. Jeri tu iš anksto žinotum, kad tavo vaikas bus žudikas, tu būtum atsakingas už jo veiksmus. Tačiau jei nežinai - ne.
Flugzeug
pradedantis
Posts: 157
Joined: 2004-07-16 08:05
Location: Vilnius

2004-08-30 13:28

Kas yra tobula? Kuri moteris yra tobulesnė išoriškai:
1. Renesanso laikų?
2. Mis Lietuva?
3. Mis Amerika?
4. Mis Indija?
5. Petro žmona?
6. Tavo draugė?

Priminei sena sena rusišką dainą, kur yra tokie žodžiai: aš sakau rasa, tu sakai šlapia. :lol:

Nei pats žmogus, nei antroji pusė, nei vaiaki, nei pasaulis nėra tobuli kokiu nors aspektu. Pvz.: Savo laiku penicilinas atrodė tobulas antibiotikas, šiandien jau nebe.
Flugzeug
pradedantis
Posts: 157
Joined: 2004-07-16 08:05
Location: Vilnius

2004-08-30 13:39

Siūlau pakeisti požiūrį. Kodėl kančių? Vaikai be rūpesčių atneša ir daug daug džiaugsmo. Jei manyti, kad viskas aplink netobula, baisu, šlykštu, kančia, prievolė, pareiga ir t.t., pačiam nuo tokių minčių bloga pasidarys. O tu apsidairyk, kiek daug gražaus yra aplinkui, įvertink, ką turi. Žmogus turi džiaugtis gyvenimu, o ne liūdėti dėl jo.
Meduolis
emeritas
Posts: 3707
Joined: 2004-04-17 18:14
Location: Sheule

2004-08-30 14:03

Flugzeug wrote:Siūlau pakeisti požiūrį. Kodėl kančių? Vaikai be rūpesčių atneša ir daug daug džiaugsmo. Jei manyti, kad viskas aplink netobula, baisu, šlykštu, kančia, prievolė, pareiga ir t.t., pačiam nuo tokių minčių bloga pasidarys. O tu apsidairyk, kiek daug gražaus yra aplinkui, įvertink, ką turi. Žmogus turi džiaugtis gyvenimu, o ne liūdėti dėl jo.
Į pasaulį reikia žiūrėti drąsiai, su visomis jo blogybėmis ir džiaugsmais. Reikia suprasti, kad ne viskas yra gerai, ir tik tuomet galėsime siekti kažką pakeisti. Todėl man asmeniškai nepriimtini religijų siūlomi vaistai... Vienos siūlo su viskuo tiesiog susitaikyti ir matyti tik gerąją pusę, kitos siūlo užmiršti savo troškimus, tuomet taps geriau, trečios, tokios kaip krikščionybė, netgi teigia, kad kančia yra dievo siųsti išbandymai, ir juos tiesiog reikia ištverti. Kančia imama laikyti gėriu. Kaip kartą pasakė "motina" Teresė: "vargingų žmonių kančia daro šį pasaulį geresnį". Ir ji tikrai pasistengė tos kančios įnešti kiek galima daugiau... O aš sakau - visa tai yra bullsh*t. Jei kas nors negerai, tai imkime ir taisykime. Mes pakankamai pajėgūs tai padaryti, juk visgi esame protingos būtybės. Tikiuosi...
Flugzeug
pradedantis
Posts: 157
Joined: 2004-07-16 08:05
Location: Vilnius

2004-08-30 14:16

Iš vienos pusės taip, Ateonai. Iš kitos pusės, reikia atsižvelgti į visuomenės mentalitetą. Kuo žemesnis mentalitetas, tuo efektyvesnis jos valdymas botago ir meduolio metodais. Kas atsitinka, kai žemo mentaliteto žmonės staiga atsikrato religijos propaguojamų normų? Ar ne taip atsitiko Rusijoje praeito amžiaus pradžioje, kai bolševikai gavo valdžią į savo rankas? O kas buvo po to? Arba kas atsitiko Kinijoje, kai Mao paėmė valdžią. Manau, kad be visų blogų dalykų, kuriuos padarė krikščionybė, galima įžiūrėti ir dalinai sėkmingą teigiamą vaidmenį formuojant moralės vertybes žemo mentaliteto visuomenėse. Aukštesnio mentaliteto šalyse religijos reikšmė ženkliai sumažėja, nes atsiranda mąstančių žmonių, kurie vadovaujasi etikos moralės normomis, o ne religijos.
User avatar
Svetimas
senbuvis
Posts: 4692
Joined: 2004-05-25 19:04
Location: Vilnius

2004-08-30 18:15

Flugzeug wrote:Iš vienos pusės taip, Ateonai. Iš kitos pusės, reikia atsižvelgti į visuomenės mentalitetą. Kuo žemesnis mentalitetas, tuo efektyvesnis jos valdymas botago ir meduolio metodais.
Iš dalies žemesnio mentaliteto priežastis ir yra botago bei meduolio metodas, kitaip sakant dresūra.
User avatar
Nomad
senbuvis
Posts: 5460
Joined: 2004-04-18 09:50
Location: Kaunas
Contact:

2004-08-30 19:07

Niekas man neaišku. Kadangi iš šio klaikaus pasaulio niekur nepabėgsime, reik suprast, pritari, jog susilaukt vaikų nėra gerai?
Atvirkščiai, kadangi nieko geriau neturime, manau, kad vaikų susilaukt yra gerai. Be to aš visai nelaikau jo klaikiu :lol: Šis pasaulis yra tai, ką aš myliu labiausiai. Nežinau kaip kitaip apibūdint tą jausmą, kuris mane apima, kai pradedu galvot apie pasaulį :) :oops:
Apostatas
senbuvis
Posts: 3056
Joined: 2005-03-07 17:43

2006-03-09 10:06

Ramzajus wrote:O vaikų gimdymas kartais nėra egoistiškas ar koks kitoks -istiškas poelgis? Juk žmonės paleidžia naują gyvybę į šį kančių pasaulį, kai galėtų to nedaryti.
Tikrai egoistiskas. Visai engalvojama apie tai, kad planeta dusta nuo zmoniu! :)
Reika
skeptikas
Posts: 745
Joined: 2005-07-30 13:36
Contact:

2006-03-09 11:27

kodel kanciu?Fainas tas musu pasaulis,smagu jame ir siaip geru daiktu cia gali rasti...O vaikai,na reik kazka ir grynai savo tureti,kam galetum viska perduoti(negi atiduosi kaimynui)
Post Reply