Veneros projektas

Visos temos, susijusios su socialiniais mokslais.
GamingMusicTv
naujokas
Posts: 2
Joined: 2017-05-14 22:51

2017-05-14 23:11

Šaunuolis tas Fresko. Jo besiklausant daug ko galima sužinoti.

Va nuo tokių žmonių ir prasiseda pokyčiai visos žmonijos mastu... :thumbsup: :happy:
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-05-14 23:47

Projektas turėtų būti tikrai desperatiškoje stadijoje, kai net skeptikų forumas neatrodo per mažai lankytojų turinti vieta reklamai. Turbūt niekas jūsų nesiklauso kai pasakojate, niekam nerūpite, jei išklauso tai paskui nebent juokiasi, neturite jokio palaikymo, per tiek metų nieko nepasiekėte, nieko nenuveikėte, esate niekam nereikalingi, tik triedžiate internete. Net truputį graudu pasidarė perskaičius tas svajones apie permainas pasaulio mąstu.
vvv2
senbuvis
Posts: 1178
Joined: 2007-08-02 11:24
Location: Kaunas city
Contact:

2017-05-15 08:43

taccido wrote:
Vilius wrote:Skaitinėjau apie tai prieš kokius metus. Iš esmės ten viskas gražu ir gerai, išskyrus vieną, visoms utopijoms būdingą ydą - nupaišomas gražus paveikslas tolimoje ateityje, tačiau nepateikiamas (tikroviškas!) kelias, kaip ten papulti. Antras dalykas, kuris man kliuvo - labai jau daug tikimasi iš ateities žmogaus. Tikėtis, kad žmonės iš esmės pasikeis vien dėl to, kad persikels gyventi į tuos namelius, kuriuos Jacque taip gražiai nupaišė yra mažų mažiausia - naivu.
Visų pirma, ištekliais paremta ekonomika - jokia ne utopija. Tobulų ir idealių dalykų nebūna. Paprasčiausiai tai tiesiog daug tinkamesnis variantas negu dabartinė ekonomika.
- dar V.I.LENIN aiškino, kad komunizmą reikia kurti visoje Žemės planetoje, todėl ėmėsi "išvaduoti" Ukrainą, Lietuvą, Lenkiją, Vokietiją.. Man gerokai įtikinamesnis yra "prancuzų modelis", kuris siūlo darbo savaitę nuolat mažinti ir todėl atsirastų galimybė išvengti nedarbo visiems, nereikėtų kovoti su robotais.
Tikroviškas kelias yra žmonių švietimo kelias. Turbūt sutiksit, kad visuomenėj šiandien dominuoja "runkeliai", arba tokie, kuriems nusispjaut. Žmonės net nesugeba priimti naujovių, atsiriboja nuo kitaip mąstančių, vadovaujasi šablonais.
- švietimas dabartinėjė civilizacijoje yra totalus ir net privalomas, tame tarpe ne tik Azijoje, bet ir Afrikoje. Tamsta kalbi apie Lietuvos "runkelius", o šį "runkelio" terminą įvedė TSKP CK, kuomet kolūkiečiai sukilo ir blokavo magistralę dėl žemų runkelių kainų.

:wacko:
GamingMusicTv
naujokas
Posts: 2
Joined: 2017-05-14 22:51

2017-05-15 12:33

Sejanus wrote:Projektas turėtų būti tikrai desperatiškoje stadijoje, kai net skeptikų forumas neatrodo per mažai lankytojų turinti vieta reklamai. Turbūt niekas jūsų nesiklauso kai pasakojate, niekam nerūpite, jei išklauso tai paskui nebent juokiasi, neturite jokio palaikymo, per tiek metų nieko nepasiekėte, nieko nenuveikėte, esate niekam nereikalingi, tik triedžiate internete. Net truputį graudu pasidarė perskaičius tas svajones apie permainas pasaulio mąstu.
Veneros projektas gal ir nejuda, nes tai idėja ar ne taip. Bet per tuos metus nuo šio filmo išleidimo daug naujų išradimų atsirado arba artėjama prie jų sukūrimo. Nuo paprasčiausiu iki žmonijai reikalingu. Taip kad mokslas juda gera linkme.

Ir viena dalyką aiškiai suvokiu. Jog to pilno pagerėjimo nepajausiu. Bet priartėjimą kažkokį prie visų žmonių gerovės iki kol gyvensiu pajausiu.
Bišk savanaudiškai šneku bet kol ši dabartinė žmonijos sistema yra kova už būvi taip galima :D :thumbsup:
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-05-15 13:06

GamingMusicTv wrote:Bet per tuos metus nuo šio filmo išleidimo daug naujų išradimų atsirado arba artėjama prie jų sukūrimo. Nuo paprasčiausiu iki žmonijai reikalingu. Taip kad mokslas juda gera linkme.
Pagrindinė problema su tuo projektu tikrai nėra technologijų trūkumas. Kiek žiūrėjau, dauguma jų aprašomų idėjų jau dabar iš principo galėtų būti įgyvendintos. Bėda tik, kad (beveik) niekas nemato reikalo jas įgyvendinti, o Veneros projektas neturi adekvataus plano, kaip pritraukti pakankamą kiekį pasekėjų. Ir ne, vien tik gražių paveiksliukų bei pasvaičiojimų apie komunistinę/anarchistinę utopiją tikrai neužteks, kad tai įvyktų.
User avatar
Sejanus
senbuvis
Posts: 1669
Joined: 2008-11-16 14:41

2017-05-15 15:12

Kiek žiūrėjau, dauguma jų aprašomų idėjų jau dabar iš principo galėtų būti įgyvendintos.
Aš pripažinsiu, kad į tas idėjas per daug nesigilinau, tik paviršutiniškai paskaičiau ką čia rašinėja. Buvo labai sunku suprasti, kas tiems žmonėms nepatinka ir ko jie siekia. Jau nekalbant, kad visai nesupratau kaip ketina tą kažką pasiekti. Didžiumą teksto sudarė vingrūs išsisukinėjimai, aptakios frazės, pilstymai iš tuščio į kiaurą, maždaug kaip mano aštuntos klasės lietuvių kalbos rašinėliai apie net neskaitytus kūrinius. Tai kol kas laikausi nuomonės, kad to Venerinio projekto fanai patys nežino, kas blogai, ko nori ir kaip to siekti. O kai tokia pradžia, nenuostabu, kad sunkiai sekasi rasti bendraminčių :D

Beje, paskaitinėjau šią temą, 2012-ais čia vienas rašė, kad
VytautasTVP wrote: Juolab kad TVP Activism yra globalus, jame yra apie 500kk zmoniu. Aktyvizmas dideja geometrine progresija.
Jei 2012 m. jau buvo 500 mln. aktyvistų ir kiekis didėja geometrine progresija, man smalsu, kiek jų yra dabar. Paskaičiuočiau pats, jei žinočiau daugiklį ir kas kiek laiko jų padaugėja. Bet čia smulkmena. Kas man kliūva labiau, tai kad 500 mln žmonių - maždaug 500 kart daugiau nei yra Lietuvoje jei neskaičiuosime vaikų, senukų ir pan., ir tas skaičius vis augo geometrine progresija, per penkis metus nesugebėjo pasiekti jokio progreso link savo projekto. Kas per nevykėliai? O gal jie patys net nenori to projekto? O gal skaičius išgalvotas? Nebežinau kuo tikėti
Vilius
emeritas
Posts: 6521
Joined: 2004-04-19 12:28

2017-05-16 23:49

Sejanus wrote:
VytautasTVP wrote:Juolab kad TVP Activism yra globalus, jame yra apie 500kk zmoniu.
Jei 2012 m. jau buvo 500 mln. aktyvistų[..]
Greičiausiai jam ten tiesiog "k" dukart pasispaudė. Nemanau, kad net to projekto šalininkai tokie naivūs, kad tikėtų tiek nerealiais skaičiais (šiaip palyginimui, Twitter'is šiai dienai turi apie 300 mln. aktyvių narių :))

Anyway, ir 500 tūkst. netrodo labai realistiškas skaičius. Gal jie turi tiek sekėjų sudėjus per visus soc. tinklus.. Tačiau tarp virtualaus pasekėjo ir "aktyvisto" yra šioks toks skirtumas..

Iš lubų spėju, kad tas projektas turi maksimum kelis samdomus darbuotojus ir kelis šimtus +/- aktyvių narių.
User avatar
Seianus
senbuvis
Posts: 2833
Joined: 2018-11-16 23:57

2022-11-13 19:26

Image

Prisiminiau neseniai šį projektą kalbėdamas apie panašius dalykus su pažįstamu, ir grįžau paskaitinėti.
Rated wrote:
2012-07-04 17:14
Kaip įsivaizduoji veneros projektą po 10, 50, 100 metų ?
Kaip greit bėga laikas. Štai ir praėjo dešimt metų :)


TheVenusProjectLietuva paskutinė žinutė įdėta 2017 m., prieš 5 metus. Bet ji nebuvo apie kažkokius praktinius pasiekimus, o tik Žako Fresko patarimai žmonėms apie konfliktų sprendimą. Įsivaizduoju, kad jis turi srity daug patirties, matyt yra išsprendęs ne vieną konfliktą, gal net tarptautinį.

Kaip ir kitos neprisijungus Facebooke matomos žinutės - arba apie Žaną Fresko lyg kokį kulto lyderį, arba apie jo vadinamąją viziją, visokie filmukai, bet nei vieno, net paties menkiausio praktinio žingsnio. Kaip galima organizacijai per dešimt metų nenuveikti nieko? Ypač, turint „500 tūkstančių“ narių, kurių skaičius „auga geometrine progresija“?

Kauno mieste yra apie 300 tūkstančių gyventojų, ir per tą dešimtmetį (realiai, daug greičiau) pilnai renovavo autobusų stotį, dabar ja daug patogiau naudotis, ir galimybių daugiau, visokios parduotuvėlės, kioskai, terminalai, malonesnė aplinka, geresnės aikštelės su stogu, diena ir naktis lyginant su ta tarybinių laikų. Aiškus žingsnis ling žmonių gyvenimo kokybės pagerėjimo. Ir ne vienintelis.

Venerinio projekto websaite yra filmukas apie kažkur Indijoje pastatytą nediduką šiltnamėlį su žuvytėmis, t.y. „integrated aquaponics system“, tinėjau gilintis, iš kokių ten lėšų jį pastatė, bet mano giminės kaime irgi pasistatę šiltnamius, ir net ne eksperimentinius, o realiai veikiančius, užsiaugina pomidorų. Užtruko trumpiau, nei metus, ir daug trumpiau, nei gyvuoja venerinis projektas. Nelaikyčiau šito kažkokiu svarbiu dešimtmečio žingsniu link projekto įgyvendinimo, ypač turint tiek pasekėjų, kurių skaičius auga geometrine progresija.

Dar websaite yra kažkokio didžiulio „resursų planavimo centro“ fantazijos, t.y. atsiprašau, projektas.
The Venus Project has begun development of its next phase: the Center for Resource Management. This facility will showcase The Venus Project’s vision and will act as a stepping stone towards the development of our proposed network of cities.
Kol kas atrodo nepažengęs toliau fantazijų ir gražaus filmuko stadijos. Per tuos pačius dešimt metų Pietų Korėjoje buvo pastatytas Songdo „Smart City“, dar nebaigtas, bet jame jau realiai gyvena virš 150 tūkstančių žmonių. XX a. devintajame dešimtmety, kai buvo įkurtas Venerinis projektas, Pietų Korėja buvo maištų, neramumų, politinių žmogžudysčių kamuojama diktatūrinė pisšalė. Šiuo metu ji yra moderni, pažangi demokratinė valstybė su aukštais pragyvenimo rodikliais, realiai eksperimentuojanti su futuristiniu miestu.

O daugiau, beveik visos naujienos vien įvairūs „documentaries“, kai kurie - iškalbingais pavadinimais, pvz., „Trailer for New Documentary: “A World Worth Imagining“.

Ir aš kalbu tik apie paskutinį dešimtmetį, nes tai yra gražus apvalus skaičius, plius beskaitinėdamas radau tą klausimą apie įsivaizdavimą po 10 metų. Bet projektui yra kiek daugiau: Founded: April 6, 1985; 37 years ago

Apibendrinant, bijau, kad didžiausias šio projekto trūkumas – VytautasTVP, taccido, GamingMusicTv, Žakas Fresko ir kiti nariai yra visiški nevykėliai, nesugebantys nieko pasiekti, ir todėl su jais nevertėtų prasidėti :)
User avatar
Stormas
senbuvis
Posts: 1606
Joined: 2018-07-04 23:51

2022-11-14 16:32

Kiek pamenu šitas visas Venus Project judėjimas kilo kartu su filmais Zeigeist(ar filmai buvo sukurti promotinti projektą), kuriuos savo laiku teko netgi pažiūrėti. Ir kurie tenka pastebėti buvo geri tik smegenų plovimo srityje, nes su faktais ten atvirai nesiskaitė ir dar prie to pačio naudojo visas įmanomas psichologines gudrybes.
Pats Venus Project yra max utopinis bullshit, kaip ir filmai nesiremiantis jokia realia logika ar net elementariais samprotavimais, ir visą projektą net galima būtų apibūdinti vienu sakiniu - kaip būtų fainai jei visi susikibtume už rankyčių ir nesipykdami gražiai gyventume :) Kas patys suprantate yra visiškai neįmanoma :mrgreen:
Mano pačiu vertinimu, viskas kas iš šito judėjimo išplaukė tai Qanon, skiepų neigėjai ir kiti tiesos žinotojai. Nieko nuostabaus, kaip sako liaudies išmintis - gerais norais kelias į pragarą grįstas :)
Post Reply