Būtinybė atkurti laisvamanių ir humanistų judėjimą Lietuvoje

Kokia moralės kilmė? Kaip turėtumėme elgtis? Aptarkime visa tai šiame forume.
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-21 21:22

Bitininkas wrote:Ačiū Apolai, aš tokio atsakymo ir tikėjausi :D Pabandyk surasti kur aš pareiškiu šitame dokumente, kad religiją reikia uždrausti, ar pan.? Mano noras atimti iš religinių bendruomenių jų privilegijas nėra siekis atimti iš Apolo galimybes melstis, lankytis pas kunigėlį, ar rašyti kreacionistines knygas. Taigi, nereikia čia tos neargumentuotos isterijos :)
Tai, kad nėra tos isterijos, tiesiog jums kaip gayline.lt nuolatiniam dalyviui blogiau sekasi negu man krikščioniui. Dėl to esate piktas be priežasties ir kaltinate Bažnyčią nebūtais dalykais. Kodėl nekovojate prieš Leo LT savivalę ir kitas neteisybes? Už tai, kad jums svarbu ne teisybę atstatyti, o raganas pamedžioti.
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-21 21:26

Undine wrote:
norite Bažnyčią eliminuoti
Kad priešingai, reikia bažnyčias į visuomenę įtraukti kaip lygiateisius jos narius, nes dabar finansų ministerija apsimeta, kad jų išvis nėra. Tegul moka tokius pačius mokesčius kaip ir visi kiti - papilnėtų biudžetas, gal net švietimui pinigų atsirastų.
Tai, kad ir moka. Net nuo aukų jau moka. Aš sumoku visus mokesčius, aukoju, o bažnyčia dar moka. Nu tai kokį mokestį dar norite uždėti?
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-09-21 21:28

kaltinate Bažnyčią nebūtais dalykais
Čia gi ne vien pačios bažnyčios reikalai, juk privilegijas suteikia valstybė iš kurios jos yra prašomos :D
Kodėl nekovojate prieš Leo LT savivalę ir kitas neteisybes?
Yra per daug dalykų, kad galėčiau užsiimti vos ne viskuo. Galiu pasakyti, kad savo veiklos neapriboju vien kovojimu prieš klerikalizmą.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-09-21 21:31

Apolas wrote:
Undine wrote:
norite Bažnyčią eliminuoti
Kad priešingai, reikia bažnyčias į visuomenę įtraukti kaip lygiateisius jos narius, nes dabar finansų ministerija apsimeta, kad jų išvis nėra. Tegul moka tokius pačius mokesčius kaip ir visi kiti - papilnėtų biudžetas, gal net švietimui pinigų atsirastų.
Tai, kad ir moka. Net nuo aukų jau moka. Aš sumoku visus mokesčius, aukoju, o bažnyčia dar moka. Nu tai kokį mokestį dar norite uždėti?
Antradienio posėdyje Seimo nariai pritarė siūlymams nuo nekilnojamojo turto mokesčio atleisti tradicines religines bendruomenes.

Nuo kitų metų liepos įsigaliosiančiose pataisose numatyta, kad tradicinės religinės bendruomenės, nekilnojamąjį turtą naudojančios ir komercinei, ir nekomercinei veiklai, yra atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

Kitoms religinėms bendruomenėms priklausantis turtas, kuris naudojamas nekomercinei veiklai arba kulto apeigų reikmenų gamybai, taip pat atleidžiamas nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

http://www.aktualijos.lt/index.php?opti ... &Itemid=79

Tik religinės organizacijos nemoka nekilnojamojo turto mokesčio net jei turtas naudojamas komercijai
:D

Matau, kad argumentais ir faktais su tavimi sunku diskutuoti :wink:
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-09-21 21:31

Apolas wrote: Tai, kad ir moka. Net nuo aukų jau moka. Aš sumoku visus mokesčius, aukoju, o bažnyčia dar moka.
Įrodimus ant stalo! Kiek mokesčių bažnyčia sumokėjo? Beje, dar būtų įdomu sužinoti kiek valstybė paskyrė bažnyčiai (įskaitant pastatų restauravimą ir pan.) iš mūsų visų kišenės...
Last edited by VYTS on 2008-09-21 21:32, edited 1 time in total.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-09-21 21:32

Apolas wrote:Tai, kad ir moka. Net nuo aukų jau moka. Aš sumoku visus mokesčius, aukoju, o bažnyčia dar moka. Nu tai kokį mokestį dar norite uždėti?
Meluoji. Tradicinės religinės bendruomenės yra atleistos nuo mokesčių. Nuo aukų į valstybės biudžetą nesumokamas nė centas.
RB
senbuvis
Posts: 5793
Joined: 2004-05-18 13:16

2008-09-21 21:34

VYTS wrote:
Apolas wrote: Tai, kad ir moka. Net nuo aukų jau moka. Aš sumoku visus mokesčius, aukoju, o bažnyčia dar moka.
Įrodimus ant stalo! Kiek mokesčių bažnyčia sumokėjo? Beje, dar būtų įdomu sužinoti kiek valstybė paskyrė bažnyčiai (įskaitant pastatų restauravimą ir pan.) iš mūsų visų kišenės...
Žr. LR biudžetą + savivaldybių biudžetus. Apibendrinant – daug. Vienam būsimajam juodaskverniui seminarijoje skiriamas kelis kartus didesnis finansavimas nei bet kuriam kitam studentui.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-09-21 21:35

Apolas wrote:Tai, kad ir moka. Net nuo aukų jau moka. Aš sumoku visus mokesčius, aukoju, o bažnyčia dar moka. Nu tai kokį mokestį dar norite uždėti?
16 straipsnis. Religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų

bei juose dirbančių asmenų apmokestinimas

Visų religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų

(aukštesniųjų valdymo institucijų) pajamos - aukos, pajamos

pardavus labdaros būdu gautą turtą - neapmokestinamos, jeigu jos

skiriamos maldos namams statyti, jiems remontuoti ar restauruoti,

labdarai, kultūrai ir švietimui.

Religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų dvasininkų,

religinių apeigų spatarnautojų ir aptarnaujančio personalo

(išskyrus asmenis, atliekančius statybos, remonto, restauravimo



darbus) pajamos, gaunamos iš šio straipsnio pirmojoje dalyje

nurodytų lėšų, fizinių asmenų pajamų mokesčiu neapmokestinamos.

Juridinio asmens teises turinčių religinių bendruomenių,

bendrijų ir centrų įgaliojimu per Lietuvos Respublikos sieną

įvežami religiniai reikmenys ir literatūra muito mokesčiais

neapmokestinami.

Religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų įsteigtos įmonės

(organizacijos) apmokestinamos pagal galiojančius įstatymus.
http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... p_id=21783
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-21 21:39

Aha, o kokios dar sritys jus domina? Jūsų bloge pagrindinis akcentas dedamas būtent čia, cituoju:
Tinklaraštis įsipareigoja ..... nuosekliai kritikuoti religiją ir mūsų šalies klerikalus.....
Suprantu jūsų mažumos nepasitenkinimą diskutuojant su didesniu partneriu. Tik negi galvojate, kad jei manipuliuosite Valstybės ir Bažnyčios atskirtinumo sąvokomis jums pavyks didesniojo atsikratyti?

Na ir ką įrodo tos jūsų citatos? Jei verslo įmonės remia ne pelno siekiančias organizacijas, tai net du kartus didesnę sumą gali nusirašyti nuo savo pelno mokesčio. Kur čia matote neteisybę?
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-09-21 21:43

Kartoju: kur ten pasisakyta už bažnyčios ir religijos draudimą?
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-09-21 21:45

Apolai, lygtai buvo aiškiai pareikalauta pagrįsti jūsų teiginį, kad bažnyčia moka visus mokesčiu, ir duota įrodymų, kad taip nėra :x , o jūs ir toliau nepripažinsite sakęs netiesą? :x
Atrodo, Apolas, kaip ir priklauso "rimtam diskutuotojui", pripaistė niekų ir dėjo į krūmus. :twisted:
Last edited by VYTS on 2008-09-21 21:53, edited 1 time in total.
User avatar
Bitininkas
skeptikas
Posts: 817
Joined: 2007-12-14 17:53
Location: Vilnius

2008-09-21 21:46

Apolas wrote:Jei verslo įmonės remia ne pelno siekiančias organizacijas, tai net du kartus didesnę sumą gali nusirašyti nuo savo pelno mokesčio. Kur čia matote neteisybę?
Tik religinės organizacijos atleistos nuo nekilnojamojo turto mokesčio vykdant komercinę veiklą. Kalbam apie konkretų dalyką. Savo bloge dažnai pasisakau prieš bene visas įmanomas mokestines lengvatas.

Ką mano citatos įrodo? Ogi tai, kad tu arba nežinai, arba meluoji.
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-09-21 22:09

Ai, dar vienas įdomus momentėlis: vyksta rinkimai, tai partijos su klebonijomis pakankamai gražiai bendrauja...
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-21 22:13

Pirmiausia, jei ir atleistos tai tik tradicinės Lietuvos religinės bendruomenės. Kadangi nė vienai jų nepriklausau, tai ir nesu įpareigotas atsakinėti į jūsų išpuolius.

Nors ką gi čia matote blogo, kad Bažnyčios tiek daug prisidedančios prie visuotino gėrio kūrimo yra atleidžiamos nuo kai kurių įsipareigojimų. Matyt valstybė mato, kad tai jai yra naudinga.
User avatar
VYTS
senbuvis
Posts: 1303
Joined: 2008-08-04 22:51

2008-09-21 22:17

Apolas wrote:Pirmiausia, jei ir atleistos tai tik tradicinės Lietuvos religinės bendruomenės. Kadangi nė vienai jų nepriklausau, tai ir nesu įpareigotas atsakinėti į jūsų išpuolius.
Ar tu durnas ar apsimeti? Jei jau kažką teigi, tai turėtum būti atsakingas ir sakyti tiesą, o ne kas ant seilės užeina. Pvz jei aš nepriklausau kokiai nors bendrijai, tai ar galiu skiesti apie ją ką tik užsimanęs? Ką dešimt Mozės įsakymų sako? Bėk išpažinties, nes degsi pragare :twisted: .
Last edited by VYTS on 2008-09-21 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
Undine
skeptikas
Posts: 597
Joined: 2006-05-19 18:26

2008-09-21 22:20

Labas rytas, jau galite atsibusti. Nėra jokio mokesčio nuo aukų. Ir apie anonimiškai gautas ir panaudotas aukas bažnyčios net neprivalo teikti ataskaitų. Gal supainiojot su 15% pelno mokesčiu, kuriuo apmokestinamas komercinės veiklos pelnas.

O nemoka nekilnojamo turto mokesčio, ir jokių mokesčių nuo dvasininkų, patarnautojų ir aptarnaujančiojo personalo iš religinių bendrijų, bendruomenių ir centrų gautų pajamų.

Jeigu aš įsteigčiau O'Klounų bažnytėlę, kurioje vykdyčiau nekomercinę visuomenei naudingą veiklą "maistas ir buitinė chemija už simbolinę (1000 Lt) auką", tai iš surinktų neapmokestinamųjų aukų galėčiau be jokių mokesčių sumokėti patarnautojams-pardavėjams atlyginimus, o likęs pelnas irgi neapmokestintas subyrės man į kišenę (nes gautas iš nekomercinės veiklos pajamų).

P.S. Socialinė reklama (neprivalau teikti ataskaitos, iš kur jai gavau pinigų :P):
Jei dirbi Maximoj, gauni 60 % užsidirbto atlyginimo. Jei dirbi O'Klounų bažnyčioj, gauni 100 % užsidirbto atlyginimo. Tai kur norėtum dirbti? A?
Apolas
pradedantis
Posts: 257
Joined: 2006-06-29 14:03

2008-09-21 22:38

Jei dirbi Maximoj, gauni 60 % užsidirbto atlyginimo. Jei dirbi O'Klounų bažnyčioj, gauni 100 % užsidirbto atlyginimo. Tai kur norėtum dirbti? A?
Tai ko nė vienas ne dirbat tokiam pelningam sektoriuje? A?
User avatar
Singuliaras
senbuvis
Posts: 1223
Joined: 2006-09-16 16:03
Location: Žemė - žmonių planeta

2008-09-21 22:54

Apolas wrote:Tai ko nė vienas ne dirbat tokiam pelningam sektoriuje? A?
Tikrai keista. Juk pašaukimas "iš aukščiau" tam irgi nebūtinas. :mrgreen:
Post Reply